Ο ΟΡΚΟΣ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ

"Στο όνομα όλων των αγωνιζομένων, υπόσχομαι ότι θα λάβουμε μέρος σε αυτούς τους Ολυμπιακούς Αγώνες, σεβόμενοι και ακολουθώντας τους κανόνες οι οποίοι τους διέπουν, μέσα στο αληθινό πνεύμα της ευγενούς άμιλλας, για τη δόξα του αθλητισμού και την τιμή των ομάδων μας".

Δευτέρα, 28 Δεκεμβρίου 2015

ΞΙΑΦΑΣΚΙΑ - Winter Fencing Elite Camp


Αν αγαπάς την ξιφασκία, θέλεις να βελτιώσεις το επίπεδο τεχνικής σου και τον τρόπο παιχνιδιού σου και πάνω απ' όλα θέλεις να περάσεις μια ξεχωριστή εμπειρία γεμάτη ξιφασκία και διασκέδαση έλα στο Winter Fencing Elite Camp! To μόνο που χρειάζεται να κάνεις είναι να το αποφασίσεις και να προετοιμαστείς για μια μοναδική εμπειρία!

To Camp πραγματοποιείται στις εγκαταστάσεις των Εκπαιδευτηρίων Κωστέα-Γείτονα στην Παλλήνη, σε ένα θαυμάσιο φυσικό περιβάλλον, σε συνθήκες απόλυτης ασφάλειας και προστασίας. Οι υπερσύγχρονες αθλητικές εγκαταστάσεις των Εκπαιδευτηρίων στις οποίες έχουν καθημερινή πρόσβαση τα παιδιά (Γήπεδο Ποδοσφαίρου, Στίβος, Κλειστή Πισίνα, Γήπεδα Μπάσκετ, Τένις, Βόλεϊ, Κλειστό Γυμναστήριο) δημιουργούν ιδανικές συνθήκες για την διεξαγωγή του Camp. Η διαμονή των παιδιών γίνεται σε ειδικά διαμορφωμένα δωμάτια με όλες τις απαραίτητες ανέσεις.

Κυριακή, 27 Δεκεμβρίου 2015

Αγώνες σκακιού «Κ. Βάρναλης»


Η Σκακιστική Νεανική Ομάδα Λαμίας , ο Σκακιστικός Όμιλος Λαμίας , η Σκακιστική Ακαδημία Λαμίας, οι «Σκακιστικές Διαδρομές»  και η Ένωση Σκακιστικών Σωματείων Κεντρικής Ελλάδας - Ε.Σ.Σ.Κ.Ε. ,  συνδιοργανώνουν  αγώνες σκακιού προς τιμή του  ποιητή  Κ. Βάρναλη   , με ελεύθερη συμμετοχή  και με αξιολόγηση με το σύστημα της Ε.Σ.Σ.Κ.Ε.   
Το τουρνουά αφιερώνεται στα 50 χρόνια ζωής του Σκακιστικού Ομίλου Λαμίας.
                                      .                                                                                                                                                         
Σάββατο   2 Ιανουαρίου  2016
17:30
    εγγραφές και … διαγραφές 
18:02
    μελοποιημένο ποίημα    
18:08
    1ος γύρος
21:15
     Κ. Βάρναλης  -  το  έργο του,  στάση ζωής 
22:04
     διαγωνισμός τραγουδιού 
24:00
     σιωπητήριο

Κυριακή   3 Ιανουαρίου  2016
06.05
        πρωινή γυμναστική 
08:02
        πρωινό  
10:31
        2ος γύρος        
17:29
        3ος γύρος
20:30        προβολή σκακιστικής ταινίας
24:00        σιωπητήριο

Δευτέρα   4 Ιανουαρίου  2016
6:05
           πρωινή γυμναστική 
08:00
         πρωινό 
09:55
         4ος γύρος     
15:00
         5ος γύρος     
18:00
        απονομή επάθλου 
18:05
        αγώνας  5 γύρων   Fischer Random  (3΄ + 3΄΄)
 19:00       λήξη και ξεπροβόδισμα των ταξιδιωτών

Οι συνδιοργανωτές διατηρούν το δικαίωμα μεταβολής του προγράμματος.

Δευτέρα, 21 Δεκεμβρίου 2015

Ευχές Χριστουγέννων


Η Πρόεδρος και το Δ.Σ. του Α.Ο. «ΑΠΟΛΛΩΝ» Βριλησσίων
σας εύχονται καλά Χριστούγεννα
σε εσάς και στις οικογένειες σας.

Ας είναι το Ξεκίνημα της Νέας Χρονιάς
αφετηρία μίας δημιουργικής εποχής.


Χρόνια σας πολλά!

ΞΙΦΑΣΚΙΑ - Μεσογειακοί Αγώνες 2016


Η Μεσογειακής Συνομοσπονδίας προσκαλεί τους αθλητές που ενδιαφέρονται για την συμμετοχή τους στους ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ 2016 που θα διεξαχθούν στην Αλγερία (28-30/01/2016).
Μέχρι την Παρασκευή 15 Ιανουαρίου 2016 θα πρέπει να ενημερωθεί η  Ελληνική Ομοσπονδία Ξιφασκίας μέσω του σωματείου του εάν κάποιος από αθλητής ενδιαφέρεται να συμμετάσχει.  

Η ιστοσελίδα των αγώνων ΕΔΩ

Σάββατο, 12 Δεκεμβρίου 2015

Ξιφασκία - Αγωνιστικό Πρόγραμμα Εσωτερικού 2016 (Σπάθη)


ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ

09/01/2016 ΣΑΒΒΑΤΟ το ΚΥΠΕΛΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ Ανδρών – Γυναικών (Γεννημένοι από 1/1/1995 έως …….)
09:30 Σπάθη Ανδρών
14:00 Σπάθη Γυναικών

23/01/2016 ΣΑΒΒΑΤΟ το ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Παμπαίδων – Παγκορασίδων (Γεννημένοι από 1/1/2003 έως 31/12/2008)
09:30 Σπάθη Παγκορασίδων (ΑΤΟΜΙΚΑ)
13:00 Σπάθη Παμπαίδων (ΑΤΟΜΙΚΑ)

24/01/2016 ΚΥΡΙΑΚΗ το ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Παμπαίδων – Παγκορασίδων (Γεννημένοι από 1/1/2003 έως 31/12/2008)
09:30 Σπάθη Παγκορασίδων (ΟΜΑΔΙΚΑ)
13:30 Σπάθη Παμπαίδων (ΟΜΑΔΙΚΑ)

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

13/02/2016 ΣΑΒΒΑΤΟ το ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Εφήβων – Νεανίδων (Γεννημένοι από 1/1/1999 έως 31/12/2002)
09:30  Σπάθη Νεανίδων (ΑΤΟΜΙΚΑ)
13:30 Σπάθη Εφήβων (ΑΤΟΜΙΚΑ)

14/02/2016 ΚΥΡΙΑΚΗ το ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Εφήβων – Νεανίδων (Γεννημένοι από 1/1/1999 έως 31/12/2002)
09:30  Σπάθη Νεανίδων (ΟΜΑΔΙΚΑ)
13:30 Σπάθη Εφήβων (ΟΜΑΔΙΚΑ)

ΜΑΡΤΙΟΣ

12/03/2016 ΣΑΒΒΑΤΟ το ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Νέων Ανδρών – Νέων Γυναικών (Γεννημένοι από 1/1/1996 έως 31/12/1998)
09:30 Σπάθη Νέων Γυναικών (ΑΤΟΜΙΚΑ)
13:30 Σπάθη Νέων Ανδρών (ΑΤΟΜΙΚΑ)

13/03/2016 ΚΥΡΙΑΚΗ το ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Νέων Ανδρών – Νέων Γυναικών (Γεννημένοι από 1/1/1996 έως 31/12/1998)
09:30 Σπάθη Νέων Γυναικών (ΟΜΑΔΙΚΑ)
12:30 Σπάθη Νέων Ανδρών (ΟΜΑΔΙΚΑ)

ΑΠΡΙΛΙΟΣ

02/04/2016 ΣΑΒΒΑΤΟ οι Αγώνες Ανάπτυξης Παμπαίδων – Παγκορασίδων (Γεννημένοι από 1/1/2003 έως 31/12/2008)
09:30 Σπάθη Παμπαίδων α' κατ. 8-10 & β' κατ.11-13
13:30 Σπάθη Παγκορασίδων α' κατ. 8-10 & β' κατ. 11-13

23/04/2016 ΣΑΒΒΑΤΟ το ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Ανδρών – Γυναικών (Γεννημένοι από 1/1/1995 έως …….)
09:30 Σπάθη Ανδρών (ΑΤΟΜΙΚΑ)
13:30 Σπάθη Γυναικών (ΑΤΟΜΙΚΑ)

24/04/2016 ΚΥΡΙΑΚΗ το ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Ανδρών – Γυναικών (Γεννημένοι από 1/1/1995 έως …….)
09:30 Σπάθη Ανδρών (ΟΜΑΔΙΚΑ)
13:00 Σπάθη Γυναικών (ΟΜΑΔΙΚΑ)

ΙΟΥΝΙΟΣ

04/06/2016 ΣΑΒΒΑΤΟ οι Αγώνες Ανάπτυξης Παμπαίδων – Παγκορασίδων (Γεννημένοι από 1/1/2003 έως 31/12/2008)
09:30 Σπάθη Παμπαίδων α' κατ. 8-10 & β' κατ.11-13
13:30 Σπάθη Παγκορασίδων α' κατ. 8-10 & β' κατ. 11-13


ΓΕΝΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

A) ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΑΘΛΗΤΩΝ
α) Κατηγορία Παμπαίδων - Παγκορασίδων. Στην κατηγορία αυτή ανήκουν αθλητές, αθλήτριες που έχουν γεννηθεί από 1.1.2003 έως 31.12.2008 των ημερομηνιών αυτών συμπεριλαμβανομένων για το όπλα της Σπάθης.
β) Κατηγορία Εφήβων - Νεανίδων. Στην κατηγορία αυτή ανήκουν αθλητές, αθλήτριες που έχουν γεννηθεί από 1.1.1999 έως 31.12.2002 των ημερομηνιών αυτών συμπεριλαμβανομένων.
γ) Κατηγορία Νέων Ανδρών - Νέων Γυναικών Στην κατηγορία αυτή ανήκουν αθλητές, αθλήτριες που έχουν γεννηθεί από 1.1.1996 έως 31.12.1998 των ημερομηνιών αυτών συμπεριλαμβανομένων.
δ) Κατηγορία Ανδρών - Γυναικών Στην κατηγορία αυτή ανήκουν αθλητές, αθλήτριες που έχουν γεννηθεί από το 1995 και πριν.

B) ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΑΘΛΗΤΩΝ ΣΕ ΑΓΩΝΕΣ ΑΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ)
α) Οι ΔΕΚΑΕΞΙ πρώτοι - πρώτες της τελικής κατάταξης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος κατηγορίας Παμπαίδων - Παγκορασίδων έχουν δικαίωμα συμμετοχής στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κατηγορίας Εφήβων - Νεανίδων στα αντίστοιχα όπλα.
β) Οι ΔΕΚΑΕΞΙ πρώτοι - πρώτες της τελικής κατάταξης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος κατηγορίας Εφήβων - Νεανίδων έχουν δικαίωμα συμμετοχής στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κατηγορίας Νέων Ανδρών - Νέων Γυναικών στα αντίστοιχα όπλα.
γ) Οι ΔΕΚΑΕΞΙ πρώτοι - πρώτες της τελικής κατάταξης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος κατηγορίας Νέων Ανδρών - Νέων Γυναικών έχουν δικαίωμα συμμετοχής στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κατηγορίας Ανδρών - Γυναικών στα αντίστοιχα όπλα.

Εισαγωγή αθλητών στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση το ακαδημαϊκό έτος 2015-2016


Από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων ανακοινώνονται σήμερα, Πέμπτη 10/12/2015, τα αποτελέσματα των εισαγομένων στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση με την κατηγορία των αθλητών το ακαδημαϊκό έτος 2015-2016.

Τα ανωτέρω αποτελέσματα είναι διαθέσιμα στους υποψηφίους μέσω διαδικτύου στην επίσημη ιστοσελίδα του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων www.minedu.gov.gr (αρχική σελίδα) ή στην ηλεκτρονική διεύθυνση http://results.it.minedu.gov.gr

Οι υποψήφιοι θα μπορούν να πληροφορούνται τα αποτελέσματα πληκτρολογώντας στο σχετικό πεδίο τον οκταψήφιο κωδικό αριθμό υποψηφίου και τους τέσσερις αρχικούς χαρακτήρες των προσωπικών τους στοιχείων (Επώνυμο - Όνομα - Πατρώνυμο - Μητρώνυμο ).

Οι υποψήφιοι οι οποίοι εισάγονται χωρίς ποσοτικό περιορισμό σε Σχολή, Τμήμα/Εισαγωγική Κατεύθυνση Τμήματος Πανεπιστημίου ή Τ.Ε.Ι. της προτίμησής τους μπορούν να πληροφορηθούν τα αποτελέσματα με τον ανωτέρω τρόπο, εφόσον γνωρίζουν τον οκταψήφιο κωδικό αριθμό υποψηφίου, ή επικοινωνώντας στα τηλέφωνα : 210-3442693, 210-3442100, 210-3442661, 210-3442705, 210-3442101.

Οι εγγραφές των εισαγομένων θα πραγματοποιηθούν από Παρασκευή 11 Δεκεμβρίου 2015 έως και Τετάρτη 23 Δεκεμβρίου 2015.

Επισημαίνεται ότι η ανωτέρω προθεσμία εγγραφής είναι αποκλειστική και οι επιτυχόντες
εγγράφονται στο Α΄ εξάμηνο.

Οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να υποβάλουν, αυτοπροσώπως ή με νόμιμα εξουσιοδοτημένο εκπρόσωπό τους, στη Γραμματεία της σχολής ή τμήματος επιτυχίας τους μέσα στην παραπάνω προθεσμία τα ακόλουθα:

α) Αίτηση εγγραφής
β) Φωτοαντίγραφο, σύμφωνα με τις διατάξεις της παρ. 2 του άρθρου 11 του ν. 2690/1999 (ΦΕΚ Α΄45), όπως αντικαταστάθηκε με την παρ. 2 του άρθρου 1 κεφ. Α΄ του ν. 4250/2014 (ΦΕΚ Α΄74), τίτλου απόλυσης
γ) Υπεύθυνη δήλωση στην οποία θα δηλώνουν ότι δεν είναι εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή ή τμήμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης της Ελλάδας
δ) Έξι (6) φωτογραφίες τύπου αστυνομικής ταυτότητας.

Οι εισαγόμενοι αθλητές κατά την προσέλευσή τους για εγγραφή πρέπει να έχουν μαζί τους το δελτίο της αστυνομικής τους ταυτότητας ή άλλο δημόσιο έγγραφο από το οποίο να αποδεικνύεται η ταυτότητά τους.

Επισημαίνεται ότι όσοι είναι εγγεγραμμένοι σε άλλη Σχολή, πρέπει να διαγραφούν προκειμένου να εγγραφούν στη νέα σχολή εισαγωγής τους.

Διευκρινίζεται ότι τα σχετικά δικαιολογητικά που έχουν υποβάλει οι επιτυχόντες στο Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων θα αποσταλούν υπηρεσιακά στη σχολή επιτυχίας τους.

Τετάρτη, 9 Δεκεμβρίου 2015

Ξιφασκία - Τρίμηνο σεμινάριο προπονητών στη Βουδαπέστη


Η Παγκόσμια Ομοσπονδία Ξιφασκίας εγκαινιάζοντας την έναρξη της Ακαδημίας Προπονητών Ξιφασκίας  διοργανώνει από 05 Ιανουαρίου έως 03 Απριλίου 2016  στη Βουδαπέστη, τρίμηνο πρόγραμμα κατάρτισης προπονητών υψηλού επιπέδου αναλαμβάνοντας όλα τα έξοδα διαμονής, διατροφής καθώς και 200 € για το κόστος μετάβασης, για 1 προπονητή από κάθε ομοσπονδία.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν προπονητές,

Με ηλικία από 24 έως 45 ετών,  
Με 1η έως 6η θέση σε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, ως αθλητής,  
Με 1 χρόνο τουλάχιστον εργασιακή σχέση με σωματείο.


Δηλώσεις συμμετοχής το αργότερο μέχρι 17/12/2015.

Παρασκευή, 27 Νοεμβρίου 2015

ΞΙΦΑΣΚΙΑ - Κύπελλο «Εφήβων – Νεανίδων»


Η Ελληνική Ομοσπονδία Ξιφασκίας πραγματοποιεί στο Ο.Α.Κ.Α. (στην αίθουσα Ξιφασκίας) το Κύπελλο «Εφήβων – Νεανίδων» (έως 17 ετών) στην Σπάθη το Σάββατο 28 Νοεμβρίου 2015 σε ατομικό επίπεδο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Σάββατο 26/09/2015
09:30 Σπάθη Νεανίδων
14:00 Σπάθη Εφήβων

Ο Α.Ο. «ΑΠΟΛΛΩΝ» Βριλησσίων θα συμμετέχει με τους παρακάτω 19 αθλητές/αθλήτριες:

Αθλήτριες:
Τετράδη Σοφία, Τετράδη Λυδία, Καλουτά Κλέλια, Χρηστέα Άρτεμις, Καρακώστα Ίρις, Τριανταφύλλη Ελίνα, Βαμβακούρη Ελισάβετ, Παλάσκα Αγνή, Τσαπατσάρη Ανίκα και η Σωτηροπούλου Φαίδρα.

Αθλητές:
Πρεδάρης Χαράλαμπος, Πρεδάρης Βασίλης, Μιχαλάκης Ιωάννης, Καλουτάς Φίλιππος, Ματσαιδώνης Δημήτρης, Κρούσκος Σπύρος, Μαρτίνος Δημήτρης, Καρακώστας Άρης και ο Χατζόπουλος Νικόλας.

Οι αθλητές και οι αθλήτριες πρέπει να είναι 1 ώρα ποιο νωρίς στο στάδιο.


Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά τόσο της ομάδας μας όσο και στους άλλους αθλητές.

Κυριακή, 22 Νοεμβρίου 2015

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – Με 11 μετάλλια και 2 κύπελλα στους φιλικούς αγώνες Σπάθης


11 μετάλλια και 2 κύπελλα ήταν ο απολογισμός του Α.Ο. «ΑΠΟΛΛΩΝ» Βριλησσίων στους φιλικούς αγώνες Σπάθης που πραγματοποίησε ο Αθλητικός Σύλλογος Εκπαιδευτηρίων Κωστέα - Γείτονα, στη μνήμη του Παναγιώτη Κοντούλη.

Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ αξίζει να δοθεί σε όλους τους αθλητές και αθλήτριες μας και περισσότερο στους 14 αθλητές/τριες της Ακαδημία μας. 

Τα αποτελέσματα για τα αγόρια θα μπουν στο site την Τρίτη 24/11.














Κυριακή, 15 Νοεμβρίου 2015

ΞΙΦΑΣΚΙΑ Αποτελέσματα - Την 3η θέση στο Κύπελλο Νέων Ανδρών



Την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο στην Σπάθη κατάκτησε ο αθλητής μας Ιάσωνας Κοντοχρήστος στο Κύπελλο Νέων Ανδρών - Νέων Γυναικών που πραγματοποιήθηκε στο Ο.Α.Κ.Α. το Σάββατο 14 Νοεμβρίου 2015 σε ατομικό επίπεδο.

Την 1η θέση κατάλαβε ο Μιχάλης Σιάλτης της (Γ.Ε.Φ.)
Την 2η θέση κατάλαβε ο Αλέξανδρος Δούκας του (Π.Γ.Σ.)  
Τις 3ες θέσης κατάλαβαν ο Ιάσωνας Κοντοχρήστος του (Α.Ο. ΑΠΟΛΛΩΝ) Βριλησσίων) και ο Αριανούτσος Ιάσονας του (Π.Γ.Σ.)


Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ σε όλους μας τους αθλητές μας !!!!!!!!!!!!



Πέμπτη, 12 Νοεμβρίου 2015

Ίδρυμα Α. Γ. Λεβέντη - Υποτροφίες Ολυμπιακής Προετοιμασίας 2015-2016


Μια σημαντική πτυχή της δυναμικής παρουσίας του Ιδρύματος Α. Γ. Λεβέντη αποτελούν οι Υποτροφίες Ολυμπιακής Προετοιμασίας. Ο θεσμός αυτός δημιουργήθηκε το 1999 με γνώμονα την προαγωγή του Ολυμπιακού Ιδεώδους, που αποτελεί θεμελιώδες στοιχείο της πολιτιστικής μας κληρονομιάς. Τα τελευταία 17 χρόνια, πάνω από 400 υποτροφίες προσέφεραν τη δυνατότητα σε αθλητές και αθλήτριες ατομικών αθλημάτων από την Ελλάδα και την Κύπρο να αφοσιωθούν απρόσκοπτα στην προετοιμασία για τους επερχόμενους Ολυμπιακούς Αγώνες, υπογραμμίζοντας την έμπρακτη στήριξη του Ιδρύματος στους νέους και στον ελληνικό αθλητισμό.

Περισσότερα ΕΔΩ

ΞΙΦΑΣΚΙΑ - Κύπελλο Νέων Ανδρών - Νέων Γυναικών (έως 20 ετών)


Η Ελληνική Ομοσπονδία Ξιφασκίας πραγματοποιεί στο Ο.Α.Κ.Α. (στην αίθουσα Ξιφασκίας) το Κύπελλο Νέων Ανδρών - Νέων Γυναικών (έως 20 ετών) στην Σπάθη το Σάββατο 14 Νοεμβρίου 2015 σε ατομικό επίπεδο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Σάββατο 14/11/2015
09:30 Σπάθη Νέων Γυναικών
13:30 Σπάθη Νέων Ανδρών 

Ο Α.Ο. «ΑΠΟΛΛΩΝ» Βριλησσίων θα συμμετέχει με τους παρακάτω 11 αθλητές/τριες:

Αθλητές
Κοντοχρήστος Ιάσονας, Χατζόπουλος Νώντας, Τσάκωνας Βασίλης, Καρακώστας Άρης, Πρεδάρης Χαράλαμπος και ο Χατζόπουλος Νικόλας.

Αθλήτριες
Καλουτά Κλέλια, Τετράδη Σοφία, Τετράδη Λυδία, Χρηστεα Άρτεμις και η Βαμβακουρη Λίζα.

Οι αθλητές και οι αθλήτριες πρέπει να είναι 1 ώρα ποιο νωρίς στο στάδιο.


Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά τόσο της ομάδας μας όσο και στους άλλους αθλητές.

Φιλικοί αγώνες Σπάθης με την επωνυμία «Αγώνες εις μνήμη Παναγιώτη Κοντούλη»


Την Κυριακή 22 Νοεμβρίου 2015 ο Αθλητικός Σύλλογος Εκπαιδευτηρίων Κωστέα - Γείτονα, διοργανώνει αγώνες στη μνήμη του Παναγιώτη Κοντούλη με την επωνυμία:

«Αγώνες εις μνήμη Παναγιώτη Κοντούλη»

Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο κλειστό γυμναστήριο των Εκπαιδευτηρίων Κωστέα-Γείτονα στην Παλλήνη.
Οι φιλικοί αγώνες Σπάθης αγοριών και κοριτσιών χωρίζονται σε τρεις κατηγορίες.
από 01/01/2003 έως 31/12/2005 (παμπαίδων-παγκορασίδων Α' κατηγορία)
από 01/01/2006 έως 31/12/2008 (παμπαίδων-παγκορασίδων Β' κατηγορία)
από 01/01/2009 έως 31/12/2011 (παμπαίδων-παγκορασίδων Γ' κατηγορία) (ακαδημίας)

Ώρα έναρξης των αγώνων είναι:
09:00 για τα κορίτσια των κατηγοριών Α' & Β'
11:00 για τα αγόρια και κορίτσια της Γ' κατηγορίας
13:30 για τα αγόρια των κατηγοριών Α' & Β'

οι αθλητές οφείλουν να είναι στο χώρο διεξαγωγής των αγώνων τριάντα λεπτά (30') νωρίτερα και να έχουν δηλωθεί μέσω των Συλλόγων τους.

Οι αγώνες στην κατηγορία παμπαίδων-παγκορασίδων Α' και Β' θα διεξαχθούν με συμβατικό υλικό με το οποίο όλοι οι αθλητές οφείλουν να είναι εφοδιασμένοι.
Οι αγώνες στην κατηγορία παμπαίδων-παγκορασίδων Γ' θα διεξαχθούν με πλαστικά σπαθιά και μάσκες.
Το σύστημα των αγώνων θα είναι 1ος Γύρος Πούλ / στη συνέχεια αγώνες νοκ - άουτ (στα 10 χτυπήματα) έως τον τελικό.

Θα υπάρξει κόστος συμμετοχής 10 ευρώ / συμμετέχοντα.

Έπαθλα:
. Στην κατηγορία Παμπαίδων - Παγκορασίδων Α'και Β' θα βραβευθούν οι οκτώ (8) πρώτοι αθλητές (1η θέση κύπελλο - μετάλλιο - δίπλωμα, 2η έως 8η θέση μετάλλιο - δίπλωμα)
. Στην κατηγορία Παμπαίδων - Παγκορασίδων Γ' θα βραβευθούν όλοι οι αθλητές (μετάλλιο - δίπλωμα)

Καθ' όλη την διάρκεια των αγώνων θα λειτουργεί Κυλικείο.

Για να δείτε πως θα πάτε στα Εκπαιδευτήρια Κωστέα-Γείτονα πατήστε ΕΔΩ