Ο ΟΡΚΟΣ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ

"Στο όνομα όλων των αγωνιζομένων, υπόσχομαι ότι θα λάβουμε μέρος σε αυτούς τους Ολυμπιακούς Αγώνες, σεβόμενοι και ακολουθώντας τους κανόνες οι οποίοι τους διέπουν, μέσα στο αληθινό πνεύμα της ευγενούς άμιλλας, για τη δόξα του αθλητισμού και την τιμή των ομάδων μας".

Κυριακή, 22 Δεκεμβρίου 2013

Ενημέρωση Προπονήσεων για τις γιορτές


Λόγω σεμιναρίων που πρέπει να παρακολούθηση ο προπονητής μας, οι ώρες/ μέρες προπονήσεις θα έχουν ως εξής:

Δευτέρα 23 Δεκ. 2013 από 17:00 έως 21:30 – Προπόνηση ΟΛΑ τα τμήματα.
Δευτέρα 30 Δεκ. 2013 από 17:00 έως 21:30 – Προπόνηση ΟΛΑ τα τμήματα.
Τετάρτη 8 Ιανουαρίου 2014 από 17:00 έως 21:30 – Προπόνηση ΟΛΑ τα τμήματα.
Πέμπτη 9  Ιανουαρίου 2014 από 17:00 έως 21:30 – Προπόνηση ΟΛΑ τα τμήματα.

Από Δευτέρα 13  Ιανουαρίου 2014 το πρόγραμμα θα συνεχιστεί κανονικά όπως το γνωρίζετε.

Σας εύχομαι καλές γιορτές με υγεία, χαρά και πολλές πολλές επιτυχίες για τους αθλητές μας.

Παρασκευή, 20 Δεκεμβρίου 2013

Τελική κατάσταση υποψηφίων για τη Σχολή Προπονητών Ξιφασκίας


Εγκρίθηκε από την Επιτροπή Διοίκησης της Σχολής η τελική κατάσταση των υποψηφίων για τη Σχολή Προπονητών Ξιφασκίας.
Όλοι οι υποψήφιοι θα πρέπει να καταθέσουν μέχρι και την Τρίτη 24 Δεκεμβρίου 2013, το ποσό των πενήντα ευρώ (50,00 €) στο λογαριασμό της Ομοσπονδίας στην Εθνική Τράπεζα.
Ο αριθμός λογαριασμού είναι : 080/480566-60, IBAN : GR74 0110 0800 0000 0804 8056 660, SWIFT : ETHNGRAA.
Στην κατάθεση θα πρέπει να αναγράφεται, ως αιτιολογία, το όνομα του υποψηφίου και η λέξη: ΣΧΟΛΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΩΝ

Εγκεκριμένοι
1. ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΦΩΚΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
2. ΞΑΓΟΡΑΡΑΚΗ ΦΑΝΗ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
3. ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ
4. ΚΑΛΟΥΜΕΝΟΥ ΜΙΡΕΛΛΑ του ΕΥΡΙΠΙΔΗ
5. ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
6. ΠΕΝΝΟΣ ΙΣΑΑΚ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
7. ΣΤΑΒΑΡΑΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
8. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΣΤΑΥΡΟΥ
9. ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
10. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΘΟΥΛΑ του ΙΩΣΗΦ
11. ΖΑΧΟΥ ΕΥΤΕΡΠΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
12. ΚΑΡΑΜΑΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΗΛΙΑ
13. ΓΕΩΡΓΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
14. ΤΑΜΠΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
15. ΤΣΟΥΡΟΥΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
16. ΒΑΡΒΕΡΗ ΦΑΝΗ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
17. ΜΑΜΜΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ
18. ΛΕΒΑΝΤΙΔΗ ΗΛΙΑΝΝΑ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
19. ΝΟΤΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
20. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΥΠΡΙΑΝΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
21. ΣΟΥΛΗ ΜΑΡΙΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
22. ΜΑΡΚΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
23. ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
24. ΣΩΤΗΡΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΗΛΙΑ
25. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
26. ΦΛΩΡΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
27. ΦΛΩΡΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
28. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
29. ΔΕΛΕΝΙΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
30. ΝΤΑΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του ΣΤΑΥΡΟΥ

ΑΠΟΡΡΙΦΤΗΚΑΝ

1. ΚΟΥΤΣΟΥΦΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
2. ΣΤΑΒΑΡΗΣ ΙΠΠΑΡΧΟΣ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ
3. ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΙΩΣΗΦ
4. ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ ΚΟΣΜΑΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ


Δευτέρα, 16 Δεκεμβρίου 2013

«Χριστουγεννιάτικο Κύπελλο Σπάθης»


Ο Αθλητικός Σύλλογος Εκπαιδευτηρίων Κωστέα - Γείτονα, διοργανώνει αγώνες με την επωνυμία:
«Χριστουγεννιάτικο Κύπελλο Σπάθης»

Κατηγορίες αθλητών:
Είναι φιλικοί αγώνες Σπάθης αγοριών και κοριτσιών κατηγορίας:
Ατομικοί αγώνες παμπαίδων - παγκορασίδων (Α’, Β’ και Γ’) και συγκεκριμένα:
1. από 01/01/2001 έως 31/12/2002 (παμπαίδων-παγκορασίδων Α’ κατηγορία)
2. από 01/01/2003 έως 31/12/2004 (παμπαίδων-παγκορασίδων Β’ κατηγορία)
3. από 01/01/2005 έως 31/12/2006 (παμπαίδων-παγκορασίδων Γ’ κατηγορία)

Αγώνες επίδειξης αγοριών και κοριτσιών από 01/01/2007 έως 31/12/2009

Τόπος και χρόνος διεξαγωγής:
Οι αγώνες θα διεξαχθούν το Σάββατο 21 Δεκεμβρίου 2013 στο κλειστό γυμναστήριο Εκπαιδευτηρίων Κωστέα Γείτονα στην Παλλήνη.
Ώρα έναρξης των  αγώνων είναι:
09:00 για τα αγόρια όλων των κατηγοριών
11:00 για τα κορίτσια όλων των κατηγοριών
12:30 για αγόρια και κορίτσια που θα λάβουν μέρος στους αγώνες επίδειξης

[οι αθλητές οφείλουν να είναι στο χώρο διεξαγωγής των αγώνων τριάντα λεπτά (30’) νωρίτερα]

Τρόπος Διεξαγωγής:
Οι αγώνες παμπαίδων-παγκορασίδων θα διεξαχθούν με συμβατικό υλικό με το οποίο όλοι οι αθλητές οφείλουν να είναι εφοδιασμένοι. Ιδιαίτερη προσοχή θα δοθεί για το επιστήθιο που είναι υποχρεωτικό και σύμφωνα με τις προδιαγραφές της FIE. Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλοι οι αθλητές που είναι εγγεγραμμένοι στην δύναμη της Ε.Ο.Ξ. με ενημερωμένα δελτία αθλητή αλλά και οι νέοι αθλητές χωρίς δελτίο αφού προσκομίσουν όμως ιατρική βεβαίωση.
Οι αγώνες στις κατηγορίες Α’ και Β’ θα διεξαχθούν με κανονικό μεγέθος σπαθιά (λάμα Νο 5) ενώ η κατηγορία Γ’ με σπαθιά ¨μίνι¨(λάμα Νο 0) τα οποία θα διατεθούν από τη διοργανώτρια αρχή.
[1ος Γύρος Πούλ – η συνέχεια αγώνες νοκ – άουτ (στα 10 χτυπήματα) έως τον τελικό]


Οι αγώνες επίδειξης θα διεξαχθούν με πλαστικά σπαθιά και μάσκες τα οποία θα διαθέσει ο Σύλλογος. Η ενδυμασία των μικρών αθλητών πρέπει να είναι αθλητική χωρίς να είναι απαραίτητη η ειδική στολή ξιφασκίας. Οι μικροί αθλητές θα χωριστούν ηλικιακά σε «πουλ» (ομάδες) των 4 έως 6 ατόμων (μεικτά αγόρια – κορίτσια) και ο κάθε αγώνας θα τερματίζει στα 3 κτυπήματα και δε θα αναδειχθούν τελικοί νικητές.

Τέλος Συμμετοχής:        
Θα υπάρξει κόστος συμμετοχής 5 ευρώ / συμμετέχοντα.
Το ποσό που θα συγκεντρωθεί θα διατεθεί αποκλειστικά για τις ανάγκες των αγώνων (ιατρός, έπαθλα, γραμματεία και διαιτητές αγώνων κ.α.)

Έπαθλα:
Σε κάθε κατηγορία Παμπαίδων – Παγκορασίδων (Α’, Β’, Γ’) θα βραβευθούν οι οκτώ (8) πρώτοι αθλητές
(1η θέση κύπελλο-μετάλλιο-δίπλωμα, 2η έως 8η θέση μετάλλιο-δίπλωμα)

Στους αγώνες επίδειξης θα βραβευθούν όλοι οι συμμετέχοντες (μετάλλιο-δίπλωμα)

Δηλώσεις Συμμετοχής
Οι δηλώσεις συμμετοχής για την καλύτερη εξυπηρέτηση των αθλητών, πρέπει να σταλούν το αργότερο μέχρι την Πέμπτη 19 Δεκεμβρίου 2013 και ώρα 15:00 με email στο psychasgr@yahoo.com.

Κατά τη διάρκεια των αγώνων θα υπάρχει στο χώρο γιατρός με πλήρως εξοπλισμένο φαρμακείο.


Με εκτίμηση,

Ο  ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΕΙΤΟΝΑΣ

ΧΑΡΤΗΣ
Προβολή μεγαλύτερου χάρτη

Παρασκευή, 6 Δεκεμβρίου 2013

ΞΙΦΑΣΚΙΑ – Κύπελλο Μνήμης «Β. ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ 2013»


Ο Πανελλήνιος Γ.Σ. προκηρύσσει αγώνες Ξιφασκίας με την ονομασία «Κύπελλο Μνήμης Β. Ηλιόπουλου 2013» στο αγώνισμα της σπάθης παμπαίδων - εφήβων.
Δικαίωμα συμμετοχής στους αγώνες έχουν όλοι οι αθλητές κάτοχοι έγκυρου δελτίου της Ε.Ο.Ξ. γεννημένοι από το έτος 1997 έως και το 2003.

Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν την 15η Δεκεμβρίου 2013 στις εγκαταστάσεις του Πανελληνίου Γ.Σ. (Ευελπίδων 2, Πεδίον Άρεως) ημέρα Κυριακή και με ώρα έναρξης 09:30.

Το τέλος συμμετοχής ορίζεται στα 6€/ανά συμμετέχοντα. Καταλυτική ημερομηνία δηλώσεων ορίζεται η Τετάρτη 11/12/2013 με fax στο 210-8215601 ή με email στο 1panell@otenet.gr

Οι αγώνες θα διεξαχθούν σύμφωνα με τους κανονισμούς της F.I.E.
Οι δηλώσεις συμμετοχής θα γίνουν μέχρι μισή ώρα πριν την έναρξη των αγώνων.
Οι συμμετέχοντες αθλητές θα πρέπει να έχουν μαζί τους το ατομικό αθλητικό υλικό (ηλεκτρική βέστα, ηλεκτρική μάσκα, σπάθη κ.λ.π.)
Ο οργανωτής Σύλλογος δεν βαρύνεται με δαπάνες μετακίνησες-διαμονής των συμμετεχόντων αθλητών και δεν φέρει καμία ευθύνη σε περίπτωση ατυχήματος.
Οι νικητές θα τιμηθούν με έπαθλα-μετάλλια και διπλώματα.

Από τον Α.Ο. «ΑΠΟΛΛΩΝ» Βριλησσίων θα συμμετέχουν οι αθλητές:

Ιωάννης Γαβριελάτος, Κωνσταντίνος Καλουτάς, Ιάσονας Κοντοχρήστος, Ιωάννης Κρούσκος, Ιωάννης Μαύρος και ο Νώντας Χατζόπουλος.

Πέμπτη, 28 Νοεμβρίου 2013

Ξιφασκία - Αγωνιστικό πρόγραμμα 2014 (Εσωτερικού)


Εγκρίθηκε από το Δ.Σ. της  Ελληνικής Ομοσπονδίας Ξιφασκίας το αγωνιστικό πρόγραμμα για το έτος 2014.

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2014

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ
11/01/2014 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων - Παγκορασίδων
09:30 Ξ. Ασκήσεως Παμπαίδων (ΑΤΟΜΙΚΑ)
14:00 Ξ. Ασκήσεως Παγκορασίδων (ΑΤΟΜΙΚΑ)
12/01/2014 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων - Παγκορασίδων
09:30 Ξ. Ασκήσεως Παμπαίδων (ΟΜΑΔΙΚΑ)
14:00 Ξ. Ασκήσεως Παγκορασίδων (ΟΜΑΔΙΚΑ)
18/01/2014 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων - Παγκορασίδων
09:30 Ξ. Μονομαχίας Παμπαίδων (ΑΤΟΜΙΚΑ)
09:30 Σπάθη Παμπαίδων (ΑΤΟΜΙΚΑ)
14:00 Ξ. Μονομαχίας Παγκορασίδων (ΑΤΟΜΙΚΑ)
14:00 Σπάθη Παγκορασίδων (ΑΤΟΜΙΚΑ)
19/01/2014 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων - Παγκορασίδων
09:30 Ξ. Μονομαχίας Παμπαίδων (ΟΜΑΔΙΚΑ)
09:30 Σπάθη Παμπαίδων (ΟΜΑΔΙΚΑ)
13:30 Ξ. Μονομαχίας Παγκορασίδων (ΟΜΑΔΙΚΑ)
13:30 Σπάθη Παγκορασίδων (ΟΜΑΔΙΚΑ)
25/01/2014 Κύπελλο ΧΕΙΜΩΝΑ (13 ετών και άνω)
09:30 Σπάθη Ανδρών
09:30 Ξ. Ασκήσεως Γυναικών
14:00 Ξ. Ασκήσεως Ανδρών
14:00 Σπάθη Γυναικών

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ
01/02/2014 Κύπελλο ΧΕΙΜΩΝΑ (13 ετών και άνω)
09:30 Ξ. Μονομαχίας Ανδρών
15:00 Ξ. Μονομαχίας Γυναικών
08/02/2014 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων
09:30 Ξ. Μονομαχίας Εφήβων (ΑΤΟΜΙΚΑ)
09:30 Σπάθη Εφήβων (ΑΤΟΜΙΚΑ)
14:00 Ξ. Μονομαχίας Νεανίδων (ΑΤΟΜΙΚΑ)
14:00 Σπάθη Νεανίδων (ΑΤΟΜΙΚΑ)
09/02/2014 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων
09:30 Ξ. Μονομαχίας Εφήβων (ΟΜΑΔΙΚΑ)
09:30 Σπάθη Εφήβων (ΟΜΑΔΙΚΑ)
13:30 Ξ. Μονομαχίας Νεανίδων (ΟΜΑΔΙΚΑ)
13:30 Σπάθη Νεανίδων (ΟΜΑΔΙΚΑ)
15/02/2014 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων
09:30 Ξ. Ασκήσεως Εφήβων (ΑΤΟΜΙΚΑ)
13:30 Ξ. Ασκήσεως Νεανίδων (ΑΤΟΜΙΚΑ)
16/02/2014 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων
09:30 Ξ. Ασκήσεως Εφήβων (ΟΜΑΔΙΚΑ)
12:30 Ξ. Ασκήσεως Νεανίδων (ΟΜΑΔΙΚΑ)


08/03/2014 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών – Γυναικών
09:30 Ξ. Ασκήσεως Νέων Ανδρών (ΑΤΟΜΙΚΑ)
13:30 Ξ. Ασκήσεως Νέων Γυναικών (ΑΤΟΜΙΚΑ)
09/03/2014 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών – Γυναικών
09:30 Ξ. Ασκήσεως Νέων Ανδρών (ΟΜΑΔΙΚΑ)
12:30 Ξ. Ασκήσεως Νέων Γυναικών (ΟΜΑΔΙΚΑ)
15/03/2014 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών – Γυναικών
09:30 Ξ. Μονομαχίας Νέων Ανδρών (ΑΤΟΜΙΚΑ)
09:30 Σπάθη Νέων Γυναικών (ΑΤΟΜΙΚΑ)
13:30 Ξ. Μονομαχίας Νέων Γυναικών (ΑΤΟΜΙΚΑ)
13:30 Σπάθη Νέων Ανδρών (ΑΤΟΜΙΚΑ)
16/03/2014 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών – Γυναικών
09:30 Ξ. Μονομαχίας Νέων Ανδρών (ΟΜΑΔΙΚΑ)
09:30 Σπάθη Νέων Γυναικών (ΟΜΑΔΙΚΑ)
13:30 Ξ. Μονομαχίας Νέων Γυναικών (ΟΜΑΔΙΚΑ)
13:30 Σπάθη Νέων Ανδρών (ΟΜΑΔΙΚΑ)
29/03/2014 Αγώνες Ανάπτυξης Παμπαίδων - Παγκορασίδων.
09:30 Σπάθη Παμπαίδων α' κατ. 8-10
09:30 Σπάθη Παμπαίδων β' κατ.11-13
09:30 Ξ. Μονομαχίας Παμπαίδων 10-13 ετών
13:30 Σπάθη Παγκορασίδων α' κατ. 8-10
13:30 Σπάθη Παγκορασίδων β' κατ. 11-13
13:30 Ξ. Μονομαχίας Παγκορασίδων 10-13 ετών

ΑΠΡΙΛΙΟΣ
05/04/2014 Αγώνες Ανάπτυξης Παμπαίδων - Παγκορασίδων.
09:30 Ξ. Ασκήσεως Παμπαίδων α' κατ. 8-10
09:30 Ξ. Ασκήσεως Παμπαίδων β' κατ. 11-13
13:30 Ξ. Ασκήσεως Παγκορασίδων α' κατ. 8-10
13:30 Ξ. Ασκήσεως Παγκορασίδων β' κατ. 11-13

25-27/4/2014  - ΑΘΗΝΑ / ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ ΣΠΑΘΗ ΑΝΔΡΩΝ (ΑΤΟΜΙΚΑ - ΟΜΑΔΙΚΑ)

ΜΑΙΟΣ
03/05/2014 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών
09:30 Ξ. Μονομαχίας Ανδρών (ΑΤΟΜΙΚΑ)
15:00 Ξ. Μονομαχίας Γυναικών (ΑΤΟΜΙΚΑ)
04/05/2014 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών
09:30 Ξ. Μονομαχίας Ανδρών (ΟΜΑΔΙΚΑ)
14:30 Ξ. Μονομαχίας Γυναικών (ΟΜΑΔΙΚΑ)
10/05/2014 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών
09:30 Ξ. Ασκήσεως Ανδρών (ΑΤΟΜΙΚΑ)
09:30 Σπάθη Ανδρών (ΑΤΟΜΙΚΑ)
14:00 Ξ. Ασκήσεως Γυναικών (ΑΤΟΜΙΚΑ)
14:00 Σπάθη Γυναικών (ΑΤΟΜΙΚΑ)
11/05/2014 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών
09:30 Ξ. Ασκήσεως Ανδρών (ΟΜΑΔΙΚΑ)
09:30 Σπάθη Ανδρών (ΟΜΑΔΙΚΑ)
13:00 Ξ. Ασκήσεως Γυναικών (ΟΜΑΔΙΚΑ)
13:00 Σπάθη Γυναικών (ΟΜΑΔΙΚΑ)

06/09/2014 Διεθνές Κύπελλο ΛΥΓΚΗΣΤΙΣ (έως 20 ετών) ΦΛΩΡΙΝΑ
09:30 Ξ. Ασκήσεως Νέων Ανδρών
09:30 Ξ. Μονομαχίας Νέων Ανδρών
14:00 Ξ. Ασκήσεως Νέων Γυναικών
14:00 Ξ. Μονομαχίας Νέων Γυναικών
13/09/2014 Κύπελλο Νέων Ανδρών - Γυναικών (έως 20 ετών)
09:30 Σπάθη Νέων Ανδρών
13:30 Σπάθη Νέων Γυναικών
27/09/2014 Κύπελλο Εφήβων - Νεανίδων (Έως 17 ετών) ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
09:30 Ξ. Ασκήσεως Εφήβων
14:00 Ξ. Ασκήσεως Νεανίδων

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ
04/10/2014 Κύπελλο Εφήβων - Νεανίδων (Έως 17 ετών)
09:30 Σπάθη Νεανίδων
09:30 Ξ. Μονομαχίας Εφήβων
14:30 Σπάθη Εφήβων
15:30 Ξ. Μονομαχίας Νεανίδων
11/10/2014 Κύπελλο ΕΛΛΑΔΟΣ (13 ετών και άνω)
09:30 Ξ. Ασκήσεως Γυναικών
09:30 Σπάθη Ανδρών
13:30 Ξ. Ασκήσεως Ανδρών
13:30 Σπάθη Γυναικών

18-19/10/2014 ΦΛΩΡΙΝΑ / ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΞΙΦΟΥΣ ΑΣΚΗΣΕΩΣ ΕΦΗΒΩΝ (ΑΤΟΜΙΚΑ - ΟΜΑΔΙΚΑ)

25/10/2014 Κύπελλο ΕΛΛΑΔΟΣ (13 ετών και άνω)
09:30 Ξ. Μονομαχίας Ανδρών
15:00 Ξ. Μονομαχίας Γυναικών

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ
01/11/2014 Αγώνες Ανάπτυξης Παμπαίδων – Παγκορασίδων
09:30 Σπάθη Παμπαίδων α' κατ. 8-10
09:30 Σπάθη Παμπαίδων β' κατ.11-13
09:30 Ξ. Μονομαχίας Παμπαίδων 10-13 ετών
14:00 Σπάθη Παγκορασίδων α' κατ. 8-10
14:00 Σπάθη Παγκορασίδων β' κατ. 11-13
14:00 Ξ. Μονομαχίας Παγκορασίδων 10-13 ετών
08/11/2014 Αγώνες Ανάπτυξης Παμπαίδων – Παγκορασίδων
09:30 Ξ. Ασκήσεως Παμπαίδων α' κατ. 8-10
09:30 Ξ. Ασκήσεως Παμπαίδων β' κατ. 11-13
13:30 Ξ. Ασκήσεως Παγκορασίδων α' κατ. 8-10
13:30 Ξ. Ασκήσεως Παγκορασίδων β' κατ. 11-13
15/11/2014 Κύπελλο Νέων Ανδρών - Γυναικών (έως 20 ετών)
09:30 Ξ. Μονομαχίας Νέων Ανδρών
09:30 Σπάθη Νέων Ανδρών
14:30 Ξ. Μονομαχίας Νέων Γυναικών
14:30 Σπάθη Νέων Γυναικών
22/11/2014 Κύπελλο Νέων Ανδρών - Γυναικών (έως 20 ετών)
09:30 Ξ. Ασκήσεως Νέων Ανδρών
14:00 Ξ. Ασκήσεως Νέων Γυναικών

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ
06/12/2014 Κύπελλο Εφήβων - Νεανίδων (Έως 17 ετών)
09:30 Ξ. Μονομαχίας Εφήβων
09:30 Σπάθη Εφήβων
14:30 Σπάθη Νεανίδων
15:30 Ξ. Μονομαχίας Νεανίδων
13/12/2014 Κύπελλο Εφήβων - Νεανίδων (Έως 17 ετών)
09:30 Ξ. Ασκήσεως Εφήβων
14:30 Ξ. Ασκήσεως Νεανίδων

Ξιφασκία - Αγωνιστικό πρόγραμμα 2014 (Εξωτερικού)


Δόθηκε από την Ελληνική Ομοσπονδία Ξιφασκίας το αγωνιστικό πρόγραμμα εξωτερικού για το έτος 2014.

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2014

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ
11/01/2014 POZNAN (ΠΟΛΩΝΙΑ) / Ξίφος Ασκήσεως Νέων Γυναικών
11-12/01/2014 MOEDLING (ΑΥΣΤΡΙΑ) / Σπάθη Εφήβων – Νεανίδων
18-19/01/2014 DOURDAN (ΓΑΛΛΙΑ) Σπάθη Νέων Ανδρών - Νέων Γυναικών
17-18/01/2014 PARIS (ΓΑΛΛΙΑ) / Ξίφος Ασκήσεως Ανδρών
31/1-1/2/2014 ORLEANS (ΓΑΛΛΙΑ) / Σπάθη Γυναικών

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ
1/2/2014 LYON (ΓΑΛΛΙΑ) / Ξίφος Ασκήσεως Νέων Γυναικών
7-8/02/2014 DAKAR (ΣΕΝΕΓΑΛΗ) / Σπάθη Γυναικών
14-15/02/2014 PADOVA (ΙΤΑΛΙΑ) / Σπάθη Ανδρών
21-22/2/2014 LA CORUNA (ΙΣΠΑΝΙΑ) / Ξίφος Ασκήσεως Ανδρών
21-22/2/2014 GAND (ΒΕΛΓΙΟ) / Σπάθη Γυναικών

ΜΑΡΤΙΟΣ
23/2-4/3/2014 ISRAEL/ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ JUNIORS CADETS
28/2-1/3/2014 BOLZANO (ΙΤΑΛΙΑ) / Σπάθη Γυναικών
07-08/03/2014 BARCELONA (ΙΣΠΑΝΙΑ) / Ξίφος Μονομαχίας Γυναικών
14-15/03/2014 ANTALYA (ΤΟΥΡΚΙΑ) / Σπάθη Γυναικών
16/03/2014 BEOGRAD (ΣΕΡΒΙΑ) Ξίφος Ασκήσεως Νέων Γυναικών
15-16/03/2014 VENICE (ΙΤΑΛΙΑ) / Ξίφος Ασκήσεως Ανδρών
21-22/03/2014 MOSCOW (ΡΩΣΙΑ) / Σπάθη Γυναικών

ΑΠΡΙΛΙΟΣ
03-12/04/2014 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ JUNIORS CADETS
25-27/04/2014 ATHENS (ΕΛΛΑΔΑ) / Σπάθη Ανδρών

ΜΑΙΟΣ
2-3/05/2014 CHICAGO (Η. Π. Α.) / Σπάθη Γυναικών
24-25/05/2014 PLOVDIV (ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ) / Σπάθη Ανδρών

ΙΟΥΝΙΟΣ
07-14/06/2014 STRASBURG (ΓΑΛΛΙΑ) / ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ
05-13/08/2014 SOFIA (ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ) / ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ

18-19/10/2014 | FLORINA (ΕΛΛΑΔΑ) / Ξίφος Ασκήσεως Εφήβων

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ
03/11/2014 KIEV (ΟΥΚΡΑΝΙΑ) / Σπάθη Νέων Ανδρών- Νέων Γυναικών
09/11/2014 ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ / Ξίφος Ασκήσεως Νέων Γυναικών

29/11/2014 DORMAGEN (ΓΕΡΜΑΝΙΑ) / Σπάθη Νέων Ανδρών- Νέων Γυναικών