Ο ΟΡΚΟΣ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ

"Στο όνομα όλων των αγωνιζομένων, υπόσχομαι ότι θα λάβουμε μέρος σε αυτούς τους Ολυμπιακούς Αγώνες, σεβόμενοι και ακολουθώντας τους κανόνες οι οποίοι τους διέπουν, μέσα στο αληθινό πνεύμα της ευγενούς άμιλλας, για τη δόξα του αθλητισμού και την τιμή των ομάδων μας".

Τρίτη, 31 Μαρτίου 2009

ΞΙΦΑΣΚΙΑ – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Το Σαββατοκύριακο 28 & 29 Μαρτίου στο Ο.Α.Κ.Α. διεξήχθη το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών και Γυναικών στο Ξίφος Ασκήσεως καθώς και στη Σπάθη.

Τα αποτελέσματα είχαν ως εξής:

ΑΤΟΜΙΚΟ
Σπάθη Ανδρών: 1ος ο Γιώργος Τσουρούτας της Αθ. Λέσχης, 2ος ο Βαγγέλη Σαρρή του ΠΓΣ και 3οι ο Ντουράκος της Αθ. Λέσχη και ο Σαρρής Ι. του ΠΓΣ.
Σπάθη Γυναικών: 1η η Βάσω Βουγιούκα του Αθηναϊκού, η Χριστίνας Αγγελακοπούλου των Εκπ. Κωστέα και 3ες η Κουτσοθανάση των Εκπ. Κωστέα και η Παΐζη της Αθ. Λέσχης.
Ξίφος ασκήσεως Ανδρών: 1ος ο Γιώργος Δημόπουλος του ΑΟΞ Αιγάλεω, 2ος ο Γιώργο Μπακατσιά του Αθηναϊκού και 3οι ο Κοντοχριστόπουλος του ΑΟΞ Αιγάλεω και ο Λέκκας του ΠΓΣ.
Ξίφος ασκήσεως Γυναικών: 1η η Άννα Μπουρδάκου της Αθ.Λέσχης, η Νικολέτα Καλλή του Οδυσσέας Χαλανδρίου και 3ες η Κοντοχριστοπούλου του ΑΟΞ Αιγάλεω και η Στάντσιου του ΑΣΑΟ.
ΟΜΑΔΙΚΟ
Σπάθη Ανδρών: 1ος
ο Πανελλήνιος, η Αθ. Λέσχη και τα Εκπ. Κωστέα Γείτονα.
Σπάθη Γυναικών: 1η η ΓΕ Φλώρινας, η Αθ. Λέσχη και τα Εκπ. Κωστέα Γείτονα.
Ξίφος ασκήσεως Ανδρών: 1ος ο Αθηναϊκός, 2ος ο ΑΟΞ Αιγάλεω και η ΟΞΙΦ.
Ξίφος ασκήσεως Γυναικών: 1ος ο ΑΟΞ Αιγάλεω, η ΑΣΑΟ και ο Πανελλήνιος ΓΣ.

ΣΚΑΚΙ – ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ (U12) ΑΤΤΙΚΗΣ 2009 (Γύρος 3)

Την Κυριακή 05 Απριλίου και ώρα 10:30 πραγματοποιείται ο 3ος Γύρος του Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Παμπαίδων (U12) Αττικής 2009.
Ο Α.Ο. Απόλλων Βριλησσίων υποδέχεται στο Πνευματικό Κέντρο Βριλησσίων στην οδό Κισσάβου 11 τον ΑΣ ΑΣΠΡΟΣ ΠΥΡΓΟΣ και σύγχρονος αγωνίζεται η πρώτη ομάδα μας με την ΕΟΑΟ ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΙV.

Η κλήρωση των ομάδων έχει ως εξής:

01. ΑΟ ΖΗΝΩΝ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Ι - ΦΟΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ
02. ΣΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ Ι
03. ΑΟ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΣΟ ΑΙΓΑΛΕΩ ΙΙ
04. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ ΙΙ - ΣΟ ΑΙΓΑΛΕΩ Ι
05. ΣΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣI - ΑΣ ΛΑΥΡΙΟΥ
06. ΣΜΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΙΙ - ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ Ι
07. ΕΟΑΟ ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Ι - ΣΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΙΙΙ -
08. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ III - ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΟΣ I
09. ΣΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΙΙ - ΑΠΟ ΑΙΓΛΗ ΠΑΠΑΓΟΥ Ι
10. ΕΟΑΟ ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΙ - ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ IV
11. ΠΝ ΣΤ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΙΙ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
12. ΑΣΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΔΙΑΣ Ι - ΣΠΚ ΦΥΛΗΣ
13. ΠΝ ΣΤ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Ι - ΣΟ ΑΙΓΑΛΕΩ ΙΙΙ
14. ΕΕΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Ι - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ
15. ΔΚΠ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΕΣΤΙΑ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ I
16. ΣΜΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ I - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ
17. ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ II - ΑΣ ΝΕΑΣ ΒΟΥΤΣΑΣ
18. ΣΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ
19. ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ ΙΙΙ - ΑΠΟ ΑΙΓΛΗ ΠΑΠΑΓΟΥ ΙΙΙ
20. Κ Ε Ο - ΑΠΟ ΑΙΓΛΗ ΠΑΠΑΓΟΥ ΙV
21. ΣΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - ΕΣΤΙΑ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΙΙ
22. ΕΕΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΙΙ - ΑΟ ΖΗΝΩΝ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΙΙ
23. ΕΟΑΟ ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΙΙ - ΣΑ ΑΓΙΑΣ ΒΕΡΒΑΡΑΣ Ι
24. ΕΟΑΟ ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΙV - ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ II
25.
ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΚΥΚΛΙΣ ΙΛΙΟΥ Ι - ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ
26. ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΚΥΚΛΟΣ ΙΛΙΟΥ ΙΙ - ΣΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
27. ΣΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΣΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΔΙΑΣ ΙΙ
28. ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΟΣ II - ΑΦΜΟ ΑΦΟΑΝ
29. ΑΠΟ ΑΙΓΛΗ ΠΑΠΑΓΟΥ ΙΙ - ΣΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ IV
30. ΣΑ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ II - ΣΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
31. ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ Ι - ΑΣ ΑΣΠΡΟΣ ΠΥΡΓΟΣ

Ο χώρος διεξαγωγής του ΕΟΑΟ ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ βρίσκεται στην Ιωνίας 82Β, Νίκαια, τηλ.: 2104930470. Υπεύθυνος είναι ο κος Νίκος Ορνιθόπουλος Τηλ. Επικ. 2104940395 ή κ. Θ. Χωματίδης, Τηλ. Επικ. 6974107344

ΞΙΦΑΣΚΙΑ – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Φωτογραφίες και Βίντεο από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών και Γυναικών στη Σπάθη που διεξήχθη στο Ο.Α.Κ.Α. το Σάββατο 28 Μαρτίου από τους αθλητές μας.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

http://picasaweb.google.com/apollonbrilission/kOJZNE

ΒΙΝΤΕΟ

http://www.youtube.com/user/AOBrilission

Παρασκευή, 27 Μαρτίου 2009

ΞΙΦΑΣΚΙΑ – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Το Σαββατοκύριακο 28 & 29 Μαρτίου στο Ο.Α.Κ.Α. διεξάγεται το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών και Γυναικών στο Ξίφος Ασκήσεως καθώς και στη Σπάθη και συγκεκριμένα το Σάββατο θα διεξαχθεί το Ατομικό και την Κυριακή το ομαδικό.

Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Σάββατο 28 Μαρτίου
09:30 Ξίφος Ασκήσεως Ανδρών (ατομικό)
09:30 Σπάθη Ανδρών (ατομικό)
13:30 Ξίφος Ασκήσεως Γυναικών (ατομικό)
13:30 Σπάθη Γυναικών (ατομικό)
Κυριακή 29 Μαρτίου
09:30
Ξίφος Ασκήσεως Ανδρών (ομαδικό)
09:30 Σπάθη Ανδρών (ομαδικό)
12:30 Ξίφος Ασκήσεως Γυναικών (ομαδικό)
12:30 Σπάθη Γυναικών (ομαδικό)

Ο Α.Ο. Απόλλων Βριλησσίων θα συμμετέχει για πρώτη φορά με δύο αθλητές στη Σπάθη και συγκεκριμένα με τους Γρηγόρη Ψυχομάννης και την Ευφροσύνη (Έυη) Παυλογεωργάτου.

ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

ΣΚΑΚΙ – ΑΝΟΙΚΤΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΕΑΡΙΝΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ


Ο Δήμος Τριανδρίας, ο Αθλητικός Οργανισμός Δήμου Τριανδρίας, ο Όμιλος Σκακιστών Τριανδρίας (Ο.Σ.ΤΡΙΑ.) καθώς και η Σκακιστική παρέμβαση Τριανδρίας (ΠΑ.Τ.) προκηρύσσει το Ανοικτό Ατομικό Εαρινό Τουρνουά Τριανδρίας από 21-4-2009 έως 26-4-2009.
Ο χώρος διεξαγωγής των αγώνων είναι το 1ο και 2ο Γυμνάσιο Τριανδρίας (Γυμναστηρίου 2), Λεωφορεία: Νο30 και Νο37 στάση Γυμνάσιο Τριανδρίας, Νο17 στάση Δημαρχείο, Νο14 στάση Λιόλιος.
Το σύστημα των αγώνων θα είναι το Ελβετικό 7 γύρων με διεθνή αξιολόγηση με βάση των κανονισμών της FIDE & ΕΣΟ.
Το πρόγραμμα των αγώνων θα έχει ως εξής:

Τρίτη 21 Απριλίου - 1ος γύρος ώρα 18:00
Τετάρτη 22 Απριλίου - 2ος γύρος ώρα 18:00
Πέμπτη 23 Απριλίου - 3ος γύρος ώρα 18:00
Παρασκευή 24 Απριλίου - 4ος γύρος ώρα 18:00
Σάββατο 25 Απριλίου - 5ος γύρος ώρα 10:30
Σάββατο 25 Απριλίου - 6ος γύρος ώρα 18:00
Κυριακή 26 Απριλίου - 7ος γύρος ώρα 10:30
Κυριακή 26 Απριλίου - Τελετή λήξης ώρα 14:30

Για κάθε πληροφορία στην ηλεκτρονική σελίδα www.pat.gr και στα τηλέφωνα: 6934 893197 (Παλάσκος Αντώνης) και 6977 231512 (Νερουλίδης Γιάννης).

Τετάρτη, 25 Μαρτίου 2009

ΣΚΑΚΙ – ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ (U12) ΑΤΤΙΚΗΣ 2009 (Γύρος 2)

Την Κυριακή 29 Μαρτίου και ώρα 10:30 πραγματοποιείται ο 2ος Γύρος του Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Παμπαίδων (U12) Αττικής 2009.
Ο Α.Ο. Απόλλων Βριλησσίων υποδέχεται στο Πνευματικό Κέντρο Βριλησσίων στην οδό Κισσάβου 11 τον ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ ΙΙΙ και σύγχρονος αγωνίζεται η δεύτερη ομάδα του με την ΣΟ ΑΙΓΑΛΕΩ ΙΙΙ.

Η κλήρωση των ομάδων έχει ως εξής:

01. ΦΟΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ - ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ II
02. ΑΠΟ ΑΙΓΛΗ ΠΑΠΑΓΟΥ Ι - ΕΟΑΟ ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Ι
03. ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΣΜΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΙΙ
04. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ Ι - ΔΚΠ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ
05. ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ Ι - ΕΟΑΟ ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΙ
06. ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ - ΑΟ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
07. ΣΟ ΑΙΓΑΛΕΩ I – ΣΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ
08. ΑΠΟ ΑΙΓΛΗ ΠΑΠΑΓΟΥ ΙV - ΣΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Ι
09. SO AIGALEV II - K E O
10. ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΑΟ ΖΗΝΩΝ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Ι
11. ΑΟ ΖΗΝΩΝ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΙΙ - ΣΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ
12. ΑΣ ΛΑΥΡΙΟΥ – ΕΕΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ I
13. ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΟΣ Ι - ΣΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΙΙ
14. ΕΣΤΙΑ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΙΙ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ ΙΙ
15. ΣΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΙΙΙ - ΕΕΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΙΙ
16. ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ IV - ΕΟΑΟ ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΙΙ
17. ΑΠΟ ΑΙΓΛΗ ΠΑΠΑΓΟΥ ΙΙΙ - ΣΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
18. ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ II - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ ΙΙΙ
19.
ΣΠΚ ΦΥΛΗΣ - ΑΠΟ ΑΙΓΛΗ ΠΑΠΑΓΟΥ ΙΙ
20. ΣΟ ΑΙΓΑΛΕΩ ΙΙΙ - ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ Ι
21.
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΣΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
22. ΕΣΤΙΑ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ Ι - ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΟΣ ΙΙ
23. ΣΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΣΜΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ Ι
24. ΣΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΕΟΑΟ ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΙV
25. ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ - ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΚΥΚΛΟΣ ΙΛΙΟΥ ΙΙ
26. ΣΑ ΑΓΙΑΣ ΒΕΡΒΑΡΑΣ Ι - ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΚΥΚΛΙΣ ΙΛΙΟΥ Ι
27. ΑΣΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΔΙΑΣ ΙΙ - ΠΝ ΣΤ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΙΙ
28. ΑΣΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΔΙΑΣ Ι - ΣΑ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ II
29. ΣΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ IV - ΠΝ ΣΤ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Ι
30. ΑΦΜΟ ΑΦΟΑΝ - ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ ΙΙΙ
31. ΑΣ ΝΕΑΣ ΒΟΥΤΣΑΣ - Bye

Ο χώρος διεξαγωγής του Σ.Ο. ΑΙΓΑΛΕΩ βρίσκεται στην Ιερά οδός 294, Αιγάλεω, τηλ.: 210 5910421. Υπεύθυνος είναι ο κος Γιάννης Σπυρακόπουλος Τηλ. Επικ. 6947729930 ή κ. Δημ. Σκυριανόγλου , Τηλ. Επικ. 6973039006

Τρίτη, 24 Μαρτίου 2009

ΤΖΟΥΝΤΟ – ΔΙΕΘΝΕΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ U17 (Κωνσταντινούπολης)

Με απολογισμό δύο χρυσά μετάλλια και ένα χάλκινο καθώς και με τη δεύτερη θέση της γενικής κατάταξης στις αποσκευές της, επέστρεψε από την Τουρκία και το διεθνές τουρνουά U17 της Κωνσταντινούπολης, η εθνική μας ομάδα των εφήβων. Οι Ρομάν Μουστόπουλος στα -66 κιλά και Αλέξης Ντανατσίδης στα -73 κιλά, ανέβηκαν στο πρώτο σκαλί του βάθρου, την ίδια στιγμή που ο Γιώργος Αζωίδης ήταν τρίτος στα -60 κιλά.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

ΞΙΦΑΣΚΙΑ – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΞΙΦΑΣΚΙΑΣ

Τελικά η ΗΛΙΚΙΑ στην ξιφασκία δεν παίζει κανένα ρόλο στους αγώνες αρκεί αυτό που κάνεις να το αγαπάς και να το θέλεις πολύ.
Η καλύτερη απόδειξη είναι η 43χρονη Βάσω Κουμπάνη που στέφτηκε πρωταθλήτριας Ελλάδος στο ξίφος μονομαχίας Γυναικών κερδίζοντας έτσι με το «σπαθί της» την 1η θέση της εθνικής κατάταξης.
Ενώ στους άνδρες ο Αλέξανδρος Κοντογιάννης μετά από 4χρόνια επέστρεψε σαν πρωταθλητής Ελλάδος στο ξίφος μονομαχίας.
Τα αποτελέσματα είχαν ως εξής:
ANΔΡΕΣ
Aτομικά: 1ος ο Aλέξανδρος Κοντογιάνης της Αθ. Λέσχη, 2ος Νίκο Πέρδικα του ΠΓΣ και 3οι ο Παναγιώτης Βάγιας του ΟΛΑ και ο Θρασύβουλος Ντώνος του ΟΞΙΦ.
Ομαδικά: 1ος ο Πανελλήνιος, η Αθ. Λέσχη και θέση η ΟΛΑ.
ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Aτομικά: 1η
η Βάσω Κουμπάνη του ΑΣΑΟ, η Κυπριανή Νικολάου του Πειραιά και 3ες η Ελίνα Αμπάλωφ του ΠΓΣ και η Ελένη Πασχαλίδου της Αθ. Λέσχη.
Ομαδικά: 1ος ο Πανελλήνιος, η Αθ. Λέσχη και θέση η ΟΞΙΦ.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

Πέμπτη, 19 Μαρτίου 2009

ΣΚΑΚΙ – 21ο ΑΤΟΜΙΚΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΤΤΙΚΗΣ 2009

Την Κυριακή 15 Μαρτίου πραγματοποιήθηκε στην Πεύκη το 21ο Ατομικό Σχολικό Πρωτάθλημα Αττικής 2009, σε αυτή την διοργάνωση ο αθλητής μας Εμμανουήλ Ανδρουλάκης με Αριθ. Μητρώου 35671, ήρθε 9ος και προκρίθηκε για το Σχολικό Πρωτάθλημα που θα πραγματοποιηθεί το Πάσχα στην Χαλκιδική.
Αξίζει να σημειωθεί ότι το τμήμα στο Σκάκι του Α.Ο. Απόλλων Βριλησσίων είναι η πρώτη του χρονιά που λαμβάνει μέρος σε αγώνες.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

Τετάρτη, 18 Μαρτίου 2009

ΣΚΑΚΙ – ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ (U12) ΑΤΤΙΚΗΣ 2009 (Γύρος 1)

Την Κυριακή 22 Μαρτίου πραγματοποιείται ο 1ος Γύρος του Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Παμπαίδων (U12) Αττικής 2009.
Ο Α.Ο. Απόλλων Βριλησσίων υποδέχεται στο Πνευματικό Κέντρο Βριλησσίων στην οδό Κισσάβου 11 τον ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΟΣ Ι και σύγχρονος αγωνίζεται η δεύτερη ομάδα του με την Ε.Ε.Σ. ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ.

Η κλήρωση των ομάδων έχει ως εξής:

01. ΕΟΑΟ ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ IV- ΦΟΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ
02. ΕΟΑΟ ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ I- ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ
03. ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΚΥΚΛΙΣ ΙΛΙΟΥ Ι - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
04. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ Ι - ΣΜΑΟ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ
05. ΠΝ ΣΤ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΙΙ - ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ Ι
06. ΑΟ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΣΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΔΙΑΣ Ι
07. ΠΝ ΣΤ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Ι - ΣΟ ΑΙΓΑΛΕΩ
08. ΣΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Ι - ΑΦΜΟ ΑΦΟΑΝ
09. ΑΠΟ ΑΙΓΛΗ ΠΑΠΑΓΟΥ ΙΙ - ΣΟ ΑΙΓΑΛΕΩ ΙΙ
10. ΑΟ ΖΗΝΩΝ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Ι - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ
11. ΔΚΠ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΣΠΚ ΦΥΛΗΣ
12. ΣΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΣΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
13. ΣΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΣΟ ΑΙΓΑΛΕΩ ΙΙΙ
14. ΕΕΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Ι - ΣΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
15. Κ Ε Ο - ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΝΟΙΞΗ
16. ΣΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ
17. ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΙΙ - ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΟΣ Ι
18.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ ΙΙ - ΣΑ ΑΓΙΑΣ ΒΕΡΒΑΡΑΣ Ι
19. ΣΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΙΙ - ΕΣΤΙΑ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ
20. ΣΜΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ Ι - ΑΟ ΖΗΝΩΝ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΙΙ
21. ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΟΣ ΙΙ - ΑΠΟ ΑΙΓΛΗ ΠΑΠΑΓΟΥ Ι
22. ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ ΙΙ -ΑΣΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΔΙΑΣ ΙΙ
23. ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΚΥΚΛΟΣ ΙΛΙΟΥ ΙΙ - ΕΟΑΟ ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΙ
24. ΕΕΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΙΙ - ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ Ι
25.
ΣΑ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ – ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ
26. ΕΟΑΟ ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΙΙ - ΣΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΙΙΙ
27. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ ΙΙΙ - ΑΠΟ ΑΙΓΛΗ ΠΑΠΑΓΟΥ ΙΙΙ
28. ΣΜΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΙΙ - ΣΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ IV
29. ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ ΙΙΙ - ΑΠΟ ΑΙΓΛΗ ΠΑΠΑΓΟΥ ΙV
30. ΣΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ IV

Ο χώρος διεξαγωγής του Ε.Ε.Σ. Κορυδαλλού βρίσκεται στη Δημ. Μαλαγαρδή 9 Κορυδαλλός, τηλ.:210 4966121. Υπεύθυνος είναι ο κος Τάκης Νικολόπουλος, Τηλ. Επικ. 6944606853

ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

ΣΚΑΚΙ – ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΤΤΙΚΗΣ 2009

Το Σάββατο 21 Μαρτίου και ώρα 10:30 πραγματοποιείται ο προκριματικός γύρος για την συμμετοχή των νικητών στο Κύπελλο Αττικής 2009.

Η κλήρωση των ομάδων έχει ως εξής:

01. ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ - ΣΟ ΑΘΗΝΩΝ
02. ΑΜΣ "ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ" ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ
03. ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΣΠΚ ΦΥΛΗΣ
04. ΣΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - ΑΟ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΗΣ
05. ΣΟ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ
06. ΠΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΠΜΚ ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΙΚΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ
07. ΠΕ ΤΥΦΛΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ - ΑΜΕΣ ΝΕΑΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ
08. ΑΣ "Η ΠΡΟΟΔΟΣ" ΝΕΟΥ ΒΟΥΤΖΑ ΡΑΦΗΝΑΣ - ΣΟ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ
09. ΑΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ "ΑΣΠΡΟΣ ΠΥΡΓΟΣ" - Ε.Ε.Φ.Α.Σ. ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ

Ο Α.Ο. Απόλλων Βριλησσίων υποδέχεται στο Πνευματικό Κέντρο Βριλησσίων στην οδό Κισσάβου 11 την ΣΟ ΑΘΗΝΩΝ.

ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Σάββατο, 14 Μαρτίου 2009

ΤΖΟΥΝΤΟ – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ-ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Το Σάββατο & την Κυριακή 14-15 Μαρτίου στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας πραγματοποιείται το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τζούντο Νέων Ανδρών-Νέων Γυναικών με τη συμμετοχή περίπου 220 αθλητών και αθλητριών από 40 συλλόγους.
Οι αγώνες και τις δύο ημέρες θα ξεκινήσουν στις 11:00.

Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Σάββατο 14 Μαρτίου
Νέοι Άνδρες: -55, -60, -66, -73 κιλά
Νέες Γυναίκες: -44, -48, -52, -57 κιλά

Κυριακή 15 Μαρτίου
Νέοι Άνδρες: -81, -90, -100, +100 κιλά
Νέες Γυναίκες: -63, -70, -78, +78 κιλά

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ - ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΓΩΝΑ FITA A.X. Α΄- Β΄& Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Α/Γ/Ε/Ν (20-21 Μαρτίου 2009)

Η Ελληνική Φίλαθλος Ομοσπονδία Τοξοβολίας προκηρύσσει τον αγώνα FITA ανοιχτού χώρου A΄- Β΄& Γ΄ κατηγορίας Ανδρών – Γυναικών – Εφήβων – Νεανίδων, που θα πραγματοποιηθεί στο ανοιχτό γήπεδο χόκεϋ των Ολυμπιακών Εγκαταστάσεων του Ελληνικού, το Σάββατο 21 & την Κυριακή 22 Μαρτίου 2009.

Ο συγκεκριμένος αγώνας δεν είναι βαθμολογούμενος.

Κατεβάστε την Προκήρυξη από εδώ

ΣΤΙΒΟΣ – ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΣΤΙΒΟΥ (Ιταλίας)

Ο Κώστας Μπανιώτης κατέλαβε την 6η θέση στον τελικό του ύψους με άλμα 2.29μ. κατά τη διάρκεια του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Κλειστού Στίβου που διεξάγεται στο Τορίνο της Ιταλίας ενώ ο Κύπριος Κυριάκος Ιωάννου κατέλαβε την 2η θέση με άλμα 2.29μ κατακτώντας έτσι το ασημένιο μετάλλιο.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

Πέμπτη, 12 Μαρτίου 2009

ΣΚΑΚΙ - ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2009 ( 6ος αγώνας)

Από της 6 έως 18 Μαρτίου πραγματοποιείται το Ευρωπαϊκό Ατομικό Πρωτάθλημα 2009 στην πόλη Μπούντβα του Μαυροβουνίου.

Η βαθμολογία έχει διαμορφωθεί ως εξής μετά από 6 αγώνες :

01. GM Inarkiev Ernesto RUS 2656 5.5
02. GM Volokitin Andrei UKR 2671 5.0
03. GM Meier Georg GER 2608 5.0
04. GM Navara David CZE 2638 5.0
05. GM Fedorchuk Sergey A UKR 2633 4.5
06. GM Sjugirov Sanan RUS 2562 4.5
07. GM Naiditsch Arkadij GER 2693 4.5
08. GM Banikas Hristos GRE 2582 4.5
09. GM Bartel Mateusz POL 2594 4.5
10. GM Shomoev Anton RUS 2567 4.5
11. GM Kurnosov Igor RUS 2602 4.5
12. GM Hillarp Persson Tiger SWE 2586 4.5
13. GM Cheparinov Ivan BUL 2679 4.5
14. GM Bocharov Dmitry RUS 2647 4.5
15. GM Kobalia Mikhail RUS 2634 4.5
16. GM Tiviakov Sergei NED 2685 4.5
17. GM Mikhalevski Victor ISR 2608 4.5
18. GM Areshchenko Alexander UKR 2673 4.5
19. GM Jobava Baadur GEO 2669 4.5
20. GM Sokolov Ivan NED 2657 4.5
21. GM Timofeev Artyom RUS 2671 4.5
22. GM Grachev Boris RUS 2655 4.5
23. GM Nyback Tomi FIN 2644 4.5
24. GM Papaioannou Ioannis GRE 2609 4.5,
29. Κοτρωνιάς 4.5,
36. Μαστροβασίλης Θάνος 4.0,
57. Χαλκιάς 4.0

Τετάρτη, 11 Μαρτίου 2009

ΣΚΑΚΙ - ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2009 ( 5ος αγώνας)

Από της 6 έως 18 Μαρτίου πραγματοποιείται το Ευρωπαϊκό Ατομικό Πρωτάθλημα 2009 στην πόλη Μπούντβα του Μαυροβουνίου.

Η βαθμολογία έχει διαμορφωθεί ως εξής μετά από 5 αγώνες :
01. GM Sjugirov Sanan RUS 2562 4.5
02. GM Inarkiev Ernesto RUS 2656 4.5
03. GM Meier Georg GER 2608 4.5
04. GM Fedorchuk Sergey A UKR 2633 4.0
05. GM Kurnosov Igor RUS 2602 4.0
06. GM Bartel Mateusz POL 2594 4.0
07. GM Hillarp Persson Tiger SWE 2586 4.0
08. GM Shomoev Anton RUS 2567 4.0
09. IM Nanu Ciprian-Costica ROU 2506 4.0
10. GM Volokitin Andrei UKR 2671 4.0
11. GM Banikas Hristos GRE 2582 4.0
12. GM Kobalia Mikhail RUS 2634 4.0
13. GM Naiditsch Arkadij GER 2693 4.0
14. GM Cheparinov Ivan BUL 2679 4.0
15. GM Sokolov Ivan NED 2657 4.0
16. GM Jobava Baadur GEO 2669 4.0
17. GM Areshchenko Alexander UKR 2673 4.0
18. GM Timofeev Artyom RUS 2671 4.0
19. GM Bocharov Dmitry RUS 2647 4.0
20. GM Papaioannou Ioannis GRE 2609 4.0
21. GM Nyback Tomi FIN 2644 4.0
22. GM Navara David CZE 2638 4.0
23. GM Grachev Boris RUS 2655 4.0
24. GM Rodshtein Maxim ISR 2650 4.0
25. GM Petrosian Tigran L ARM 2623 4.0
26. GM Kotronias Vasilios GRE 2603 4.0
30. Μαστροβασίλης Θάνος 3.5
42. Χαλκιάς Στέλιος 3.5

ΣΚΑΚΙ – ΣΧΟΛΙΚΟ ΒΟΡΕΙΟΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

Το Σάββατο 14 Μαρτίου πραγματοποιείται στο Συγκρότημα του 2ου Γυμνασίου - Λυκείου Πεύκης, οδός Κορίνθου και Ελευθερίου Βενιζέλου στην Πεύκη το Σχολικό Βορειοανατολικής Περιφέρειας.
Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι μαθητές των σχολείων των Δήμων και Κοινοτήτων ΠΑΠΑΓΟΥ, ΧΟΛΑΡΓΟΥ, ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ, ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΨΥΧΙΚΟΥ, ΦΙΛΟΘΕΗΣ, ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ, Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ, ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ, ΠΕΥΚΗΣ, ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ, ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ, ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ, ΚΗΦΙΣΙΑΣ, ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ, ΠΕΝΤΕΛΗΣ, ΕΚΑΛΗΣ, ΔΙΟΝΥΣΟΥ, ΡΑΦΗΝΑΣ, ΚΟΡΩΠΙΟΥ, ΚΑΝΤΖΑΣ, ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ, ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ, ΑΝΟΙΞΗΣ, ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ, ΔΡΟΣΙΑΣ, ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ, ΣΤΑΜΑΤΑΣ, ΑΓΙΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ, ΑΦΙΔΝΩΝ, ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ, ΒΑΡΝΑΒΑ, ΓΕΡΑΚΑ, ΩΡΩΠΟΥ.

Διοργανωτές: Δημοτική Επιχείρηση Αθλητισμού και Αναψυχής Δήμου Πεύκης, Αθλητικός Όμιλος Πεύκης, Περιφερειακή Επιτροπή ΒΑ Περιφέρειας της ΕΣΣΝΑ

Ώρα προσέλευσης και δηλώσεις συμμετοχής 8.00΄ - 9.00΄ πμ. Όσοι προσέλθουν μετά τις 9.00΄ θα αγωνιστούν από το 2ο γύρο.

Πηγή: http://www.essnachess.gr/

Τρίτη, 10 Μαρτίου 2009

ΣΚΑΚΙ - ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2009

Από της 6 έως 18 Μαρτίου πραγματοποιείται το Ευρωπαϊκό Ατομικό Πρωτάθλημα 2009 στην πόλη Μπούντβα του Μαυροβουνίου.
Καλό ξεκίνημα για τους Χριστόδουλο Μπανίκα και Θάνο Μαστροβασίλη, οι οποίοι βρίσκονται μέσα στην πρώτη δεκάδα της βαθμολογικής κατάταξης σε 4 αγώνες.
Η βαθμολογία έχει διαμορφωθεί ως εξής:

01. GM Meier Georg GER 2608 4.0
02. GM Inarkiev Ernesto RUS 2656 4.0
03. GM Kurnosov Igor RUS 2602 3.5
04. IM Nanu Ciprian-Costica ROU 2506 3.5
05. GM Fedorchuk Sergey A UKR 2633 3.5
06. GM Hillarp Persson Tiger SWE 2586 3.5
07. GM Banikas Hristos GRE 2582 3.5
08. GM Sjugirov Sanan RUS 2562 3.5
09. GM Mastrovasilis Athanasios GRE 2485 3.5
10. GM Kobalia Mikhail RUS 2634 3.5
11. GM Shomoev Anton RUS 2567 3.5
12. GM Van Wely Loek NED 2625 3.5
13. GM Bocharov Dmitry RUS 2647 3.5....
42. Παπαϊωάννου Γιάννης 3.0,...
64. Κοτρωνιάς Βασίλης 3.0

Δευτέρα, 9 Μαρτίου 2009

ΣΚΑΚΙ – ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β΄ ΤΟΠΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 2009

Την Κυριακή 8 Μαρτίου τελείωσε το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Β΄ Τοπικής Αττικής 2009 που είχε προκηρύξει η Ένωση Σκακιστικών Σωματείων Νομού Αττικής (Ε.Σ.Σ.Ν.Α.).

Τα τελικά αποτελέσματα των αγώνων μετά από 7 γύρους έχουν ως εξής:
01. ΣΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
02. ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ
03. ΠΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
04. ΣΟ ΑΘΗΝΩΝ
05. ΜΕΣ ΝΕΑΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ
06. ΣΠΚ ΦΥΛΗΣ
07. ΑΟ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΗΣ
08. ΠΜΚ ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΙΚΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ
09. ΣΟ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ
10. ΣΟ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ
11. ΠΣΣ ΑΝΑΚΑΣΑΣ
12. ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ
13. ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ
14. ΑΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ "ΑΣΠΡΟΣ ΠΥΡΓΟΣ"
15. ΑΣ ΛΑΥΡΙΟΥ
16. ΦΕΣ "Η ΚΑΝΤΖΑ"
17. ΠΕ ΤΥΦΛΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ
18. ΑΣ "Η ΠΡΟΟΔΟΣ" ΝΕΟΥ ΒΟΥΤΖΑ ΡΑΦΗΝΑΣ
19. ΑΜΣ "ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ" ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
20. Ε.Ε.Φ.Α.Σ. ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ
21. ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ
22. ΑΣ ΣΧΟΛΗ ΧΑΤΖΗΒΕΗ
23. ΣΦΟΠ "Ο ΚΡΥΣΤΑΛΛΗΣ"

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Α.Ο. Απόλλων Βριλησσίων συμμετείχε για πρώτη φορά σε επίσημους αγώνες.
Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε ιδιαίτερα την (Ε.Σ.Σ.Ν.Α.) για την μεγάλη τους βοήθεια που μας πρόσφερε καθώς και τα σωματεία με τους αθλητές τους, που τους οποίους αγωνιστήκαμε.

Σάββατο, 7 Μαρτίου 2009

ΞΙΦΑΣΚΙΑ – 3ο ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Στο 3ο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων / Νεανίδων που διεξάγεται στην Μπουρζ της Γαλλίας στης 7 Μαρτίου ο Νίκος Κοντοχριστόπουλος του ΑΟΞ Αιγάλεω κατατάχτηκε 8ος στο ξίφος ασκήσεως ενώ οι Θόδωρος Νάκης κατατάχτηκε 35ος και ο Σάββας Καββαδίας κατατάχτηκε 42ος στους Εφήβους.
Στης Νεάνιδες η Στέβη Κουτσοθανάση κατατάχτηκε 23η, τη Χριστίνα Αγγελακοπούλου κατατάχτηκε 32η και την Ισμήνη Χατζηγεωργίου κατατάχτηκε 38η.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

ΞΙΦΑΣΚΙΑ – ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Στους Περιφερειακούς Αγώνες Παμπαίδων – Παγκορασίδων που πραγματοποιήθηκαν στο Ο.Α.Κ.Α. στις 07 Μαρτίου είχαμε μια μεγάλη επιτυχία. Ο αθλητής μας Καλορίτης Αθανάσιος (Θάνος) κατέλαβε την τρίτη θέση στη Σπάθη, στην 1η κατηγορία κερδίζοντας έτσι το πρώτο του μετάλλιο.
Αξίζει να σημειωθεί ότι το τμήμα της Ξιφασκίας του Α.Ο. Απόλλων Βριλησσίων λειτουργεί μόλις 4 μήνες. Το γεγονός αυτό με κάνει να νιώθω ιδιαίτερα υπερήφανος και αισθάνομαι την ανάγκη να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ τόσο στο αθλητή για την επιτυχία του όσο και στον προπονητή μας Γιάννη Νοταρά.
Οφείλω όμως να συγχαρώ και τους υπόλοιπους αθλητές μας για την αξιέπαινη προσπάθεια τους και την αγωνιστική τους διάθεση.
Εύχομαι αυτή να είναι μόνο η αρχή και να ακολουθήσουν και άλλες επιτυχίες!
Ηλίας Κατσαρδής (Γ. Έφορος Α.Ο. Απόλλων Βριλησσίων)
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

Πέμπτη, 5 Μαρτίου 2009

ΣΤΙΒΟΣ – 30ο ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΣΤΙΒΟΥ

Από την Παρασκευή 6 Μαρτίου έως και την Κυριακή 8 Μαρτίου στο Τορίνο της Ιταλίας διεξάγεται το 30ο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα κλειστού στίβου. Η Ελληνική αποστολή θα συμμετέχει με εννέα άτομα και αναλυτικά ως εξής:.

Λούης Τσάτουμας (Μήκος)
Κώστας Δουβαλίδης (60μ εμπόδια)
Κώστας Μπανιώτης (Ύψος)
Νάντια Εφεντάκη (3.000μ)
Βούλα Παπαχρήστου (Τριπλούν)
Νικόλ Κυριακοπούλου (Επί κοντώ)
Τόνια Στεργίου (Ύψος).

Το πρόγραμμα των αγώνων θα έχει ως εξής:

1η Ημέρα-Παρασκευή 6 Μαρτίου
Πρωί
10:30 60μ εμπόδια Γ πεντάθλου
10:45 60μ εμπόδια Γ (προκριματικά)
11:00 Τριπλούν Α (προκριματικά)
11:10 60μ εμπόδια Α (προκριματικά)
11:40 Ύψος Γ πεντάθλου
11:45 400μ Γ (προκριματικά)
12:05 Σφαιροβολία Γ (προκριματικά)
12:15 400μ Α (προκριματικά)
12:45 3.000μ Α (προκριματικά)
13:15 Μήκος Γ (προκριματικά)
14:35 Σφαιροβολία Γ πεντάθλου
Απόγευμα
16:00 Τελετή έναρξης
16:45 60μ εμπόδια Γ (ημιτελικοί)
16:50 Επί κοντώ Γ (προκριματικά)
17:00 Μήκος Γ πεντάθλου
17:10 60μ εμπόδια Α (ημιτελικοί)
17:25 800μ Γ (προκριματικά)
17:25 Ύψος Α (προκριματικά)
17:55 800μ Α (προκριματικά)
18:00 Σφαιροβολία Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)
18:25 1.500μ Γ (προκριματικά)
18:40 Τριπλούν Γ (προκριματικά)
18:45 400μ Γ (ημιτελικοί)
19:05 400μ Α (ημιτελικοί)
19:20 800μ Γ πεντάθλου (5ο και τελευταίο αγώνισμα)
19:40 60μ εμπόδια Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)
19:50 60μ εμπόδια Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)
2η Ημέρα-Σάββατο 7 Μαρτίου
Πρωί
10:30 60μ Γ (προκριματικά)
10:35 Επί κοντώ Α (προκριματικά)
10:35 Ύψος Γ (προκριματικά)
10:40 Μήκος Α (προκριματικά)
11:00 60μ Α (προκριματικά)
11:40 60μ Α επτάθλου
12:05 3.000μ Γ (προκριματικά)
12:30 Σφαιροβολία Α (προκριματικά)
13:00 Μήκος Α επτάθλου
Απόγευμα
16:00 Ύψος Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)
16:05 Τριπλούν Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)
16:10 Σφαιροβολία Α επτάθλου
16:15 Επί κοντώ Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)
16:50 1.500μ Α (προκριματικά)
17:15 800μ Γ (ημιτελικοί)
17:30 800μ Α (ημιτελικοί)
17:40 Μήκος Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)
17:45 60μ Γ (ημιτελικοί)
18:00 60μ Α (ημιτελικοί)
18:15 3.000μ Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)
18:30 Ύψος Α επτάθλου
18:35 1.500μ Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)
18:45 400μ Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)
18:55 400μ Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)
3η Ημέρα-Κυριακή 8 Μαρτίου
Πρωί
10:15 60μ εμπόδια Α επτάθλου
11:30 Επί κοντώ Α επτάθλου
Απόγευμα
16:15 Τριπλούν Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)
16:20 Σφαιροβολία Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)
16:25 Επί κοντώ Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)
16:40 Ύψος Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)
16:45 1.000μ Α επτάθλου (7ο και τελευταίο αγώνισμα)
17:00 800μ Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)
17:15 800μ Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)
17:30 3.000μ Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)
17:45 Μήκος Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)
17:50 1.500μ Α ΤΕΛΙΚΟΣ)
18:05 60μ Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)
18:20 60μ Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)
18:35 4χ400μ Γ (ΤΕΛΙΚΟΣ)
18:55 4χ400μ Α (ΤΕΛΙΚΟΣ)

Τρίτη, 3 Μαρτίου 2009

ΞΙΦΑΣΚΙΑ – ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Στης 07 & 08 Μαρτίου στο Ο.Α.Κ.Α. πραγματοποιούνται οι Περιφερειακοί Αγώνες Παμπαίδων – Παγκορασίδων στην Σπάθη, στο Ξίφος Ασκήσεως και στο Ξίφος Μονομαχίας.
Αναλυτικά
07 Μαρτίου: Περιφερειακοί Αγώνες Παμπαίδων – Παγκορασίδων δύο κατηγοριών στο Ξίφος Ασκήσεως & στη Σπάθη (από 8 έως 10 ετών & από 11 έως 13 ετών) ενώ στο Ξίφος Μονομαχίας θα γίνει μια κατηγορία (από 10 έως 13 ετών).
08 Μαρτίου: Περιφερειακοί Αγώνες Παμπαίδων – Παγκορασίδων δύο κατηγοριών στο Ξίφος Ασκήσεως.
Το ωρολόγιο πρόγραμμα έχει ως εξής :
07 Μαρτίου 2009
09:30 Σπάθη Παμπαίδων α’ κατηγορία
09:30 Σπάθη Παμπαίδων β’ κατηγορία
12:30 Σπάθη Παγκορασίδων α’ κατηγορία
12:30 Σπάθη Παγκορασίδων β’ κατηγορία
14:30 Ξίφος Μονομαχίας Παμπαίδων
14:30 Ξίφος Μονομαχίας Παγκορασίδων
08 Μαρτίου 2009
09:30 Ξίφος Ασκήσεως Παμπαίδων α’ κατηγορία
09:30 Ξίφος Ασκήσεως Παμπαίδων β’ κατηγορία
12:30 Ξίφος Ασκήσεως Παγκορασίδων α’ κατηγορία
12:30 Ξίφος Ασκήσεως Παγκορασίδων β’ κατηγορία

Ενώ στης 08 Μαρτίου πραγματοποιείται το Κύπελλο Ανοίξεως στο Ξίφος Μονομαχίας Ανδρών – Γυναικών & Παμπαίδων – Παγκορασίδων στην Θεσσαλονίκη.

ΣΚΑΚΙ - ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2009

Από της 6 έως 18 Μαρτίου πραγματοποιείται το Ευρωπαϊκό Ατομικό Πρωτάθλημα 2009 στην πόλη Μπούντβα του Μαυροβουνίου.
Το σύστημα των αγώνων θα είναι ελβετικό 11 γύρων. Θα ακολουθήσουν μπαράζ γρήγορου σκακιού για τον καθορισμό του πρωταθλητή και των μεταλλίων καθώς και για τις 22 θέσεις πρόκρισης για το παγκόσμιο πρωτάθλημα.
Τη χώρα μας θα εκπροσωπήσουν 14 σκακιστές:
01. GM Γιάννης Παπαϊωάννου
02. GM Βασίλης Κοτρωνιάς
03. GM Χρήστος Μπανίκας
04. GM Δημήτρης Μαστροβασίλης
05. GM Στέλιος Χαλκιάς
06. GM Θανάσης Μαστροβασίλης
07. IM Έλενα Ντέμπο
08. GM Γιάννης Παπαδόπουλος
09. IM Σπύρος Καπνίσης
10. IM Γιάννης Γεωργιάδης
11. Γιάννης Συμεωνίδης
12. Μάριος Τασσόπουλος
13. Αντώνης Παυλίδης
14. Γιώργος Κετζετζής

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ