Ο ΟΡΚΟΣ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ

"Στο όνομα όλων των αγωνιζομένων, υπόσχομαι ότι θα λάβουμε μέρος σε αυτούς τους Ολυμπιακούς Αγώνες, σεβόμενοι και ακολουθώντας τους κανόνες οι οποίοι τους διέπουν, μέσα στο αληθινό πνεύμα της ευγενούς άμιλλας, για τη δόξα του αθλητισμού και την τιμή των ομάδων μας".

Σάββατο, 28 Φεβρουαρίου 2009

ΣΚΑΚΙ – ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β΄ ΤΟΠΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 2009 – 7ος ΓΥΡΟΣ

Την Κυριακή 8 Μαρτίου πραγματοποιείται ο 7ος Γύρος του Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Β΄ Τοπικής Αττικής.
Η κλήρωση των ομάδων έχει ως εξής:

01. ΣΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - ΣΟ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ
02. ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ
03. ΠΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΑΟ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΗΣ
04. ΠΣΣ ΑΝΑΚΑΣΑΣ - ΑΜΕΣ ΝΕΑΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ
05. ΣΟ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ "ΑΣΠΡΟΣ ΠΥΡΓΟΣ"
06. ΠΜΚ ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΙΚΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ - ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ
07. ΣΠΚ ΦΥΛΗΣ - ΠΕ ΤΥΦΛΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ
08. ΣΟ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ - ΑΣ "Η ΠΡΟΟΔΟΣ" ΝΕΟΥ ΒΟΥΤΖΑ ΡΑΦΗΝΑΣ
09. ΦΕΣ "Η ΚΑΝΤΖΑ" - ΑΜΣ "ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ" ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
10. ΑΣ ΛΑΥΡΙΟΥ - ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ
Ο χώρος διεξαγωγής του A.Σ. Λαυρίου βρίσκεται στο παλαιό 1ο Δημοτικό Λαυρίου (δίπλα στο METRO). Υπεύθυνος είναι ο κος Σιαμίδης Δημήτρης Τηλ. Επικ. 6945790840

Τετάρτη, 25 Φεβρουαρίου 2009

ΞΙΦΑΣΚΙΑ – 3ο ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΞΙΦΑΣΚΙΑΣ ΕΦΗΒΩΝ / ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Από της 2 Μαρτίου έως και της 7 Μαρτίου στην Μπουρζ της Γαλλίας διεξάγεται το 3ο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ξιφασκίας Εφήβων / Νεανίδων.
Από Ελληνικής πλευράς θα συμμετέχουν 4 αθλητές (Aθανασόπουλος, Κοντοχριστόπουλος, Νάκης και ο Καββαδίας) καθώς και 3 αθλήτριες (Αγγελακοπούλου, Χατζηγεωργίου και η Κουτσοθανάση).
Το πρόγραμμα των αγώνων θα έχει ως εξής:
Τρίτη (3 Μαρτίου): Aθανασόπουλος (σπάθη).
Πέμπτη (5 Μαρτίου): Κοντοχριστόπουλος, Νάκης, Καββαδίας (ξίφος ασκήσεως/ ατομικά) και Αγγελακοπούλου, Χατζηγεωργίου, Κουτσοθανάση (σπάθη/ ατομικά).
Σάββατο (7 Μαρτίου): Ομαδικά στο ξίφος ασκήσεως Εφήβων και τη σπάθη Νεανίδων.
Αξίζει ακόμα να σημειωθεί ότι στο 3ο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ξιφασκίας Εφήβων/ Νεανίδων θα μετέχει ο Λευτέρης Χατζόπουλος σαν διαιτητής.

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Παρασκευή, 20 Φεβρουαρίου 2009

ΞΙΦΑΣΚΙΑ – ΚΑΛΛΙΠΑΤΕΙΡΑ 2009 (Φλώρινα)

Στης 14 & 15 Μαρτίου θα διεξαχθεί στην Φλώρινα το Παγκόσμιο Κύπελλο στο ξίφος μονομαχίας Γυναικών με την επωνυμία «Καλλιπάτειρα 2009».
Ο Όμιλο Ξιφασκίας Φλώρινας διοργανώνει για συνεχόμενη φορά το Παγκόσμιο Κύπελλο και αποτελεί τιμή γιατί θεωρείται ένας από τους κορυφαίους θεσμούς της Διεθνούς Ομοσπονδίας, καθόσον τα αποτελέσματα των αγώνων μετράνε στη βαθμολογία της παγκόσμιας κατάταξης.
Επίσημη ιστοσελίδα

Τετάρτη, 18 Φεβρουαρίου 2009

ΞΙΦΑΣΚΙΑ - ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΦΗΒΩΝ – ΝΕΑΝΙΔΩΝ (έως 17 ετών)

Το Σαββάτο & Κυριακή 21-22 Φεβρουαρίου στο Ο.Α.Κ.Α. πραγματοποιείται το Κύπελλο Εφήβων – Νεανίδων (έως 17 ετών).
Το πρόγραμμα θα έχει ως εξής:
Σαββάτο 21 Φεβρουαρίου
09:30 Ξ. Ασκήσεως Νεανίδων
09:30 Σπάθη Νεανίδων
12:30 Σπάθη Εφήβων
13:30 Ξ. Ασκήσεως Εφήβων
Κυριακή 22 Φεβρουαρίου
09:30 Ξ. Μονομαχίας Εφήβων
12:30 Ξ. Μονομαχίας Νεανίδων
  • Την Δευτέρα 23 Φεβρουαρίου θα πραγματοποιηθεί το Κύπελλο Εις Μνήμη Β. Ηλιόπουλου Σπάθη Εφήβων.
  • Το Σαββάτο 21 Φεβρουαρίου στη Σπάθη Νεανίδων και στη Σπάθη Εφήβων θα λάβει μέρος και Α.Ο. Απόλλων Βριλησσίων.

Δευτέρα, 16 Φεβρουαρίου 2009

ΣΚΑΚΙ – ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β΄ ΤΟΠΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 2009 – 6ος ΓΥΡΟΣ

Την Κυριακή 22 Φεβρουαρίου πραγματοποιείται ο 6ος Γύρος του Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Β΄ Τοπικής Αττικής. Ο Α.Ο. Απόλλων Βριλησσίων υποδέχεται στο Πνευματικό Κέντρο Βριλησσίων στην οδό Κισσάβου 11 την ΦΕΣ "Η ΚΑΝΤΖΑ".
Η κλήρωση των ομάδων έχει ως εξής:
01. ΑΟ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΗΣ - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ
02. ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ - ΣΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
03. ΣΟ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΣΟ ΑΘΗΝΩΝ
04. ΠΕ ΤΥΦΛΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ - ΠΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
05. ΑΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ "ΑΣΠΡΟΣ ΠΥΡΓΟΣ" - ΠΣΣ ΑΝΑΚΑΣΑΣ
06. ΑΜΕΣ ΝΕΑΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ - ΠΜΚ ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΙΚΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ
07. ΑΣ "Η ΠΡΟΟΔΟΣ" ΝΕΟΥ ΒΟΥΤΖΑ ΡΑΦΗΝΑΣ - ΣΠΚ ΦΥΛΗΣ
08. ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ - ΑΣ ΛΑΥΡΙΟΥ
09. ΣΟ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ - Ε.Ε.Φ.Α.Σ. ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ
10. ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ - ΦΕΣ "Η ΚΑΝΤΖΑ"
11.
ΑΜΣ "ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ" ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - Bye

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ – ΑΓΩΝΑΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ Κ.Χ.18μ.-Ο.Γ. Α/Γ/Ε/Ν/Π/Κ 14 & 15 Φεβρουαρίου 2009

Στο Κυπέλλου Ελλάδος κατηγορίας Ανδρών - Γυναικών - Εφήβων - Νεανίδων - Παίδων - Κορασίδων κλειστού χώρου 18μ. - Ολυμπιακού Γύρου που διοργανώθηκε από την Ελληνική Φίλαθλος Ομοσπονδία Τοξοβολίας το Σάββατο 14 & την Κυριακή 15 Φεβρουαρίου 2009 στην αίθουσα Ξιφασκίας των Ολυμπιακών Εγκαταστάσεων του Ελληνικού ο αθλητής μας Αλέξης Διακογιάννης κατάλαβε την δεύτερη θέση κερδίζοντας έτσι το πρώτο ασημένιο του μετάλλιο για την νέα αγωνιστική χρονιά.
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

Σάββατο, 14 Φεβρουαρίου 2009

ΤΖΟΥΝΤΟ – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Το Σαββατοκύριακο 14 & 15 Φεβρουαρίου στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας διεξάγεται το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Eφήβων και Nεανίδων με τη συμμετοχή περίπου 250 αθλητών και αθλητριών από 45 συλλόγους.

Το πρόγραμμα θα έχει ως εξής:

Σάββατο 14 Φεβρουαρίου
Έφηβοι: -73, -81, -90, +90 κιλά
Νεανίδες: -57, -63, -70, +70 κιλά

Κυριακή 15 Φεβρουαρίου
Έφηβοι: -50, -55, -60, -66 κιλά
Νεανίδες: -40, -44, -48, -52 κιλά

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Αντιπρόσωποι του Σικάγο, του Τόκιο, της Μαδρίτης και του Ρίο ντε Τζανέιρο παρέδωσαν στην ΔΟΕ τους φακέλους υποψηφιότητας τους με την ελπίδα να είναι αυτοί που θα πραγματοποιήσουν τους επόμενους Ολυμπιακούς Αγώνες μετά το Λονδίνο.
Η ΔΟΕ σύμφωνα με τον κανονισμό θα πραγματοποιήσει ελέγχους στα τα έργα που αναφέρουν οι φάκελοι υποψηφιότητας των τεσσάρων πόλεων.

Η τελική ψηφοφορία, που θα γίνει στις 2 Οκτωβρίου, στην Κοπεγχάγη.

Τρίτη, 10 Φεβρουαρίου 2009

ΠΙΝΚ ΠΟΝΚ – 39ο ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ «ΤΟΠ 12»

Στο 39ο Ευρωπαϊκό «ΤΟΠ 12» που πραγματοποιήθηκε στο Ντίσελντορφ της Γερμανίας ο Έλληνας πρωταθλητής του πινγκ πονγκ Καλλίνικος Κρεάνγκα κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

ΞΙΦΑΣΚΙΑ – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Την Παρασκευή, Σαββάτο & Κυριακή 6, 7 & 8 Φεβρουαρίου στο Ο.Α.Κ.Α. πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών – Γυναικών.
Τα αποτελέσματα είχαν ως εξής:
Ξίφος ασκήσεως:
NEOI: 1ος ο Νάκης του Αθηναϊκού, 2ος ο Κοντοχριστόπουλος του ΑΟΞ Αιγάλεω και 3οι ο Καυτανάκης του ΑΟΞ Αιγάλεω και ο Μπακατσιάς του Αθηναϊκού.
ΝΕΕΣ: 1η η Μπουρδάκου της Αθ. Λέσχης, η Κοντοχριστοπούλου του ΑΟΞ Αιγάλεω και 3ες η Στάντσιου του ΑΣΑΟ και η Πετροπούλου του ΠΓΣ.
Σπάθη:
ΝΕΟΙ: 1ος ο Γιώργος Αθανασόπουλος των Εκπ. Κωστέα Γείτονα, 2ος ο Καφαταρίδης της Αρκτεία Λούτσας και 3οι ο Σαρρής Ι. του ΠΓΣ και ο Νταβόλι της Αθ. Λέσχης.
ΝΕΕΣ: 1η η Παΐζη της Αθ. Λέσχης, η Αραπίδου του ΓΕΦ και 3ες η Χατζηγεωργίου του ΠΓΣ και η Δήμκου του ΓΕΦ.
Ξίφος μονομαχίας:
ΝΕΟΙ: 1ος ο Φοίβος Γαργουλάκης του Οδυσ. Χαλανδρίου, 2ος ο Στέφος του ΠΓΣ και 3οι ο Κολέντσης της ΟΞΙΦ και ο Σιαμιώτης του Ηλυσιακού.
ΝΕΕΣ: 1η η Πασχαλιά Χρήστου του ΟΞΙΦ, η Γεωργιάδου του ΠΓΣ και 3ες η Αϊβάζογλου του Οδυσ. Χαλανδρίου και η Αμπάλωβ του ΠΓΣ.
Στα ομαδικά πρωταθλήτριες ομάδες αναδείχτηκαν:
Στο ξίφος ασκήσεως Νέων ανδρών: 1η
ο ΑΟΞ, ο Αθηναϊκός και η ΟΞΙΦ.
Στο ξίφος ασκήσεως Νέων γυναικών: 1η ο AOΞ Αιγάλεω, ο ΑΣΑΟ και η ΟΞΙΦ.
Σπάθη Νέων ανδρών: 1η ο Πανελλήνιος ΓΣ, τα Εκπ. Κωστέα/Γείτονα και η Αθ. Λέσχη.
Σπάθη Νέων γυναικών: 1η η ΓΕΦ, η Αθ. Λέσχη, 3ος ο Πανελλήνιος Γ.Σ..
Στο ξίφος μονομαχίας Νέων ανδρών: 1η η ΟΞΙΦ, η ΟΛΑ και ο Οδυσσέας Χαλανδρίου.
Στο ξίφος μονομαχίας Νέων γυναικών: 1η ο Πανελλήνιος ΓΣ, η ΟΞΙΦ και ο Οδυσσέας Χαλανδρίου.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΣΚΑΚΙ – ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β΄ ΤΟΠΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 2009 – 5ος ΓΥΡΟΣ

Την Κυριακή 15 Φεβρουαρίου πραγματοποιείται ο 5ος Γύρος του Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Β΄ Τοπικής Αττικής.
Ο Α.Ο. Απόλλων Βριλησσίων υποδέχεται στο Πνευματικό Κέντρο Βριλησσίων στην οδό Κισσάβου 11 την ΑΣ ΣΧΟΛΗ ΧΑΤΖΗΒΕΗ.
Η κλήρωση των ομάδων έχει ως εξής:
01. ΣΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - ΑΟ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΗΣ
02. ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ - ΣΟ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ
03. ΠΜΚ ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΙΚΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ
04. ΣΟ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΜΕΣ ΝΕΑΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ
05. ΠΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΑΣ "Η ΠΡΟΟΔΟΣ" ΝΕΟΥ ΒΟΥΤΖΑ ΡΑΦΗΝΑΣ
06. ΠΣΣ ΑΝΑΚΑΣΑΣ - ΣΠΚ ΦΥΛΗΣ
07. ΠΕ ΤΥΦΛΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ - ΑΣ ΛΑΥΡΙΟΥ
08. Ε.Ε.Φ.Α.Σ. ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ - ΑΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ "ΑΣΠΡΟΣ ΠΥΡΓΟΣ"
09. ΣΟ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ - ΦΕΣ "Η ΚΑΝΤΖΑ"
10. ΑΜΣ "ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ" ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ
11. ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ - ΑΣ ΣΧΟΛΗ ΧΑΤΖΗΒΕΗ

Κυριακή, 8 Φεβρουαρίου 2009

ΤΖΟΥΝΤΟ – ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ (Παρίσι)

Στο Παγκόσμιο Κύπελλο Τζούντο στο Παρίσι που πραγματοποιείται το Σαββατοκύριακο 7 & 8 Φεβρουαρίου η Ιουλιέτα Μπουκουβάλα κατέκτησε το Χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των -57 κιλών επικρατώντας της Γαλλίδας Μοργκάν Ριμπού με Ippon.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

Σάββατο, 7 Φεβρουαρίου 2009

ΞΙΦΑΣΚΙΑ – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Το Σαββάτο 7 Φεβρουαρίου στο Ο.Α.Κ.Α. πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σπάθης Νέων Ανδρών – Γυναικών (Ομαδίκο).
Ο Α.Ο. Απόλλων Βριλησσίων έλαβε μέρος με τους παρακάτω αθλητές:
ΣΠΑΘΗ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Μαριτίνα Δρακοπούλου
Έυη Χατζιγιάννη
Κατερίνα Παμπουκόγλου
ΣΠΑΘΗ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ
Άγγελος Δρακόπουλος
Θόδωρος Αρματάς
Βασίλειος Καλαμαράς
Κωνσταντίνος Χατζημιχαήλ.

Για το Video από τους αγώνες πατήστε εδώ

Τετάρτη, 4 Φεβρουαρίου 2009

ΞΙΦΑΣΚΙΑ – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Την Παρασκευή, Σαββάτο & Κυριακή 6, 7 & 8 Φεβρουαρίου στο Ο.Α.Κ.Α. πραγματοποιείται το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών – Γυναικών.
Το πρόγραμμα θα έχει ως εξής:
Παρασκευή 6 Φεβρουαρίου
15:00
Σπάθη Νέων Ανδρών (ΑΣ).
17:30 Σπάθη Νέων Γυναικών (ΑΣ).
Σαββάτο 7 Φεβρουαρίου
09:30 Ξ. Ασκήσεως Νέων Ανδρών (ΑΣ) & Ξ. Μονομαχίας Νέων Ανδρών (ΑΣ).
12:30 Σπάθη Νέων Γυναικών (ΟΜ).
13:30 Ξ. Ασκήσεως Νέων Γυναικών (ΑΣ) Ξ. Μονομαχίας Νέων Γυναικών (ΑΣ).
16:00 Σπάθη Νέων Ανδρών (ΟΜ).
Κυριακή 8 Φεβρουαρίου
09:30 Ξ. Ασκήσεως Νέων Ανδρών (ΟΜ) & Ξ. Μονομαχίας Νέων Ανδρών (ΟΜ).
12:30 Ξ. Ασκήσεως Νέων Γυναικών (ΟΜ) Ξ. Μονομαχίας Νέων Γυναικών (ΟΜ).

Το Σαββάτο 7 Φεβρουαρίου στη Σπάθη Νέων Γυναικών (ΟΜ) και στη Σπάθη Νέων Ανδρών (ΟΜ) θα λάβει μέρος και Α.Ο. Απόλλων Βριλησσίων.

Τρίτη, 3 Φεβρουαρίου 2009

ΣΚΑΚΙ – ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β΄ ΤΟΠΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 2009 – 4ος ΓΥΡΟΣ

Την Κυριακή 08 Φεβρουαρίου πραγματοποιείται ο 4ος Γύρος του Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Β΄ Τοπικής Αττικής.
Η κλήρωση των ομάδων έχει ως εξής:
01. ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΣΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
02. ΑΣ "Η ΠΡΟΟΔΟΣ" ΝΕΟΥ ΒΟΥΤΖΑ ΡΑΦΗΝΑΣ - ΑΟ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΗΣ
03. ΠΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΠΜΚ ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΙΚΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ
04. ΣΠΚ ΦΥΛΗΣ - ΣΟ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ
05. ΑΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ "ΑΣΠΡΟΣ ΠΥΡΓΟΣ" - ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ
06. ΑΜΕΣ ΝΕΑΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ - Ε.Ε.Φ.Α.Σ. ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ
07. ΣΟ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΜΣ "ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ" ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
08. ΦΕΣ "Η ΚΑΝΤΖΑ" - ΠΕ ΤΥΦΛΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ
09. ΠΣΣ ΑΝΑΚΑΣΑΣ - ΣΟ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ
10. ΑΣ ΛΑΥΡΙΟΥ - ΑΣ ΣΧΟΛΗ ΧΑΤΖΗΒΕΗ
11. ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ - ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ

ΑΟ Λεοντείου Κωνσταντά 4, Άνω Πατήσια

Χάρτης για να πάτε στο χώρο διεξαγωγής του ΑΟ Λεοντείου πατήστε : εδώ

Δευτέρα, 2 Φεβρουαρίου 2009

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ – ΑΓΩΝΑΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ Κ.Χ.18μ.-Ο.Γ. Α/Γ/Ε/Ν/Π/Κ 14 & 15 Φεβρουαρίου 2009

Η Ελληνική Φίλαθλος Ομοσπονδία Τοξοβολίας προκηρύσσει τον αγώνα Κυπέλλου Ελλάδος κατηγορίας Ανδρών - Γυναικών - Εφήβων - Νεανίδων - Παίδων - Κορασίδων κλειστού χώρου 18μ. - Ολυμπιακού Γύρου ( ατομικού & ομαδικού ), που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα Ξιφασκίας των Ολυμπιακών Εγκαταστάσεων του Ελληνικού, το Σάββατο 14 & την Κυριακή 15 Φεβρουαρίου 2009.
Το πρόγραμμα έχει ως εξής:
Σάββατο 14 Φεβρουαρίου 2009
Άνδρες - Έφηβοι - Νεανίδες Ολυμπιακού τόξου Γυναίκες - Έφηβοι - Νεανίδες - Παίδες - Κορασίδες Σύνθετου τόξου
09:00 - 09:30 Έλεγχος εξοπλισμού & Δ.Υ.
09:30 - 10:00 Δοκιμαστικές βολές
10:05 - 11:35 Α΄ Γύρος
11:35 - 12:00 Διάλειμμα
12:00 - 13:30 Β΄ Γύρος
Γυναίκες - Παίδες - Κορασίδες Ολυμπιακού τόξου Άνδρες Σύνθετου τόξου
14:00 – 14:30 Έλεγχος εξοπλισμού & Δ.Υ.
14:30 – 15:00 Δοκιμαστικές βολές
15:05 – 16:35 Α΄ Γύρος
16:35 – 17:00 Διάλειμμα
17:00 – 18:30 Β΄ Γύρος
Κυριακή 15 Φεβρουαρίου 2009
Άνδρες - Έφηβοι – Νεανίδες Ολυμπιακού τόξου Γυναίκες – Έφηβοι – Νεανίδες – Παίδες – Κορασίδες Σύνθετου τόξου
08:30 Έναρξη δοκιμαστικών βολών ατομικού Ο.Γ.
11:30 Έναρξη δοκιμαστικών βολών ομαδικού Ο.Γ.
Γυναίκες – Παίδες – Κορασίδες Ολυμπιακού τόξου Άνδρες Σύνθετου τόξου
14:00 Έναρξη δοκιμαστικών βολών ατομικού Ο.Γ.
17:00 Έναρξη δοκιμαστικών βολών ομαδικού Ο.Γ.

ΞΙΦΑΣΚΙΑ – ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ

Την Κυριακή 01 Φεβρουαρίου στο Ο.Α.Κ.Α. πραγματοποιήθηκε ο τελικός του Παγκόσμιου Κυπέλλου Σπάθης Ανδρών με την ονομασία «24ο Ακρόπολις» με την συμμετοχή 101 αθλητές από 20 χώρες.
Τα αποτελέσματα είχαν ως εξής:
1ος ο Ιταλός Αλντο Μοντάνο κερδίζοντας 15-12.
2ος ο Ούγγρος Τάμας Ντέτσι.
3οι ο Ιταλός Λουίτζι Σαμέλε και ο Γερμανός Νίκολας Λίμπαχ.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ